Apturot operatīvo transportlīdzekli, likumsargi uzrunāja uz soliņa sēdošās personas un skaidroja apstāšanās iemeslu, ka publiskā vietā aizliegts atrasties ar atvērtiem alkoholiskajiem dzērieniem un tos lietot.
Vīrietis alkohola lietošanu publiskā vietā pamatoja ar Satversmē un Eiropas cilvēktiesību konvencijā paredzētajām tiesībām. Pēc neilga brīža sarunā iesaistījās sieviete, kura palēnināti reaģēja uz notiekošo situāciju.
Abas personas sarunas laikā kļuva agresīvas, mēģinot ieskaidrot, ka nav pārkāpušas likumu un turpināja skaidrot, ka policistiem nav tiesības viņus aizturēt. Savukārt bērns no malas vēroja vecāku neadekvāto uzvedību.
Pēc ilgām pārrunām, personas joprojām nereaģēja uz kārtības sargu lūgumu sniegt personas datus, apgalvojot, ka uzvārdu viņiem neesot – esot tikai “tēva vārdi”. Sieviete turpināja lietot alkoholiskos dzērienus likumsargu un bērna klātbūtnē, tādēļ tika pieņemts lēmums sievieti aizturēt. Aizturēšanas brīdī sieviete sāka uzvesties neadekvāti – spiedza, bļāva, lamājās ar cieņu aizskarošiem vārdiem un vārtījās pa zemi.
Tāpat vīrietis kategoriski atteicās veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, lai pārliecinātos par viņa spēju turpināt pildīt bērna aprūpes pienākumus.
Vēlāk notikuma vietā ieradās bērna vecmamma, kura skaidroja, ka sieviete ir viņas meita un pirms pāris gadiem neadekvātās uzvedības dēļ jau tika vesta uz Tvaika ielu. Policisti nepilngadīgo bērnu nodeva vecmammai.
Tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura secināja, ka sievietes hospitalizācija nav nepieciešama. Savukārt vīrietis alkohola reibumā ar velosipēdu gribējis pamest notikuma vietu, un vēlāk tika arī aizturēts, pielietojot fizisku spēku, roku dzelžus un elektrošoku.
Pret katru no vecākiem tika uzsākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi, piemērojot naudas sodus. Savukārt bērns nodots vecmammas aprūpē.
Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka likuma nezināšana vai kļūdaina izpratne par tiesību normām neatbrīvo no atbildības.