Gatavojies lielajam sēšanas laikam
- Laikus izšķiro, pārbaudi agrāk iegādātās sēklas un izveido sarakstiņu, kādas vēl nepieciešamas. Iepazīsties ar pieejamo šķirņu klāstu.
- Izplāno dārza shēmu tā, lai ievērotu augu maiņas principus. Veselīgas un labas ražas ieguvei ieteicams vismaz trīs gadus neaudzēt vienā vietā vienas sugas vai radniecīgas sugas dārzeņus.
- Ja nepieciešams, salabo neapkurināmo siltumnīcu. Vēlāk nebūs laika!
Sāc sēt un audzēt dēstus
- Apkurināmās siltumnīcās sēj agros pavasara dārzeņus, piemēram, lapu salātus un redīsus. Dēstiem sēj papriku un tomātus. Paprika ir lēnaudzīga, to nepieciešams sēt visagrāk.
- Dēsti izaug 45–60 dienās atkarībā no diennakts temperatūras un apgaismojuma.
- Tomātu dēstu audzēšanas laiks atšķiras no to paredzētās audzēšanas vietas – siltumnīcā vai uz lauka. Agri (februārī) sēto tomātu dēsti izaug vidēji 50 dienās, vēlāk sētie 30–35 dienās.
- Svarīgi ievērot nepieciešamo temperatūras režīmu kvalitatīvu stādu ieguvei: līdz uzdīgšanai 24–30 grādi, līdz piķēšanai 20 grādu dienā un 18 grādu naktī, pēc piķēšanas 18–19 grādu dienā un 15–17 grādu naktī.
- Noteikti nepieciešams nodrošināt optimālu apgaismojumu – palodzes gaisma nav pietiekama, lai izaudzētu labus tomātu stādus, īpaši, ja ir vēls pavasaris un nevar laikus izstādīt.
- Dēstu audzēšanu sāk aptuveni mēnesi pirms paredzamās stādīšanas.
- Dēstiem sēj sakņu selerijas un puravus. Sēj agros kāpostus, no kuriem ražu paredzēts iegūt ap Jāņiem.
- Ja pagrabā glabā mātesaugu materiālu, no kura šajā gadā vēlies iegūt sēklas, pārbaudi to veselību, atlasi bojātos.