- Lai pagarinātu zemeņu un citu trauslu ogu mūžu, tās glabā nosusinātas (un nemazgātas), ar papīra dvieli izklātā kārbiņā – neaizvākotas. Vēl viena laba metode – uzglabāt ogas neaizvākotā stikla burkā.
- Ja salātlapas uzglabājot ir viegli savītušas, pēc izņemšanas no ledusskapja tās 10 minūtes paturi ledusūdenī – šādi tās ātri atgūs kraukšķīgumu un tvirtumu.
- Sīpolus un ķiplokus neuzglabā ledusskapī – it īpaši līdzās citiem augļiem un dārzeņiem. Ideāli uzglabāšanas apstākļi būs tumša, vēsa, labi vēdināta vieta. Uzglabā neaizvākotus.
- Tomātus neturi ledusskapī!
- Sparģeļus vislabāk uzglabāt stāvus, nelielā ūdens daudzumā.
- Salātlapas, spinātus un garšaugus ieteicams uzglabāt ledusskapī, ietītus papīra dvielī – vislabāk ziplock noslēdzamajos plastmasas maisiņos. Papīra dvielis uzsūc lieko mitrumu.
- Lai atbrīvotos no nevēlamajām baktērijām un vielām, kas paliek pēc augļu ķīmiskās apstrādes, ogas un augļus iesaka mazgāt ar etiķa un tīra ūdens maisījumu proporcijā 1:3.
Kā pareizi uzglabāt zaļumus, augļus un dārzeņus, lai tie ilgāk būtu svaigi?
Praktiski
11. augusts, 2023
Komentēt
Šie padomi noderēs vasarā, īpaši ražas laikā, taču par tiem vērts atcerēties arī ziemā, kad pēc augļiem un dārzeņiem iesim uz veikalu, ne dārzu.