- Lociņi ir izcils K vitamīna avots. Šim vitamīnam ir izšķiroša nozīme organisma augšanas un attīstīšanās procesos, un tas ir nepieciešams kaulu izturībai – ilgstošs K vitamīna deficīts var pat izraisīt osteoporozi. Viens lociņu zars var nodrošināt līdz pat 20 % nepieciešamās K vitamīna devas.
- Lociņi, ingvers un ķiploki tiek dēvēti par ķīniešu virtuves svēto trīsvienību (līdzīgi kā franču mirepoix – selerija, sīpoli, burkāni) – gandrīz visu sāļo ēdienu gatavošana sākas, apcepot šo trijotni eļļā. Toties sīpolus gan Ķīnas virtuvē lieto reti.
- Lociņus, kurus audzē un ēd Vjetnamā, sauc par velsiešu sīpoliem. Interesanti, ka ar Velsu un velsiešiem tiem nav nekāda sakara (Velsā, starp citu, lociņu vietā ēdienos liek sīpolu radiniekus puravus, kas ir Velsas nacionālais dārzenis). Šī populārā svešinieka nosaukums ir cēlies no vācu valodas vārda walsch, kas nozīmē ‘svešs, nepazīstams’.
- Meksikā lociņus ēd nevis kā piedevu – svaigus un sakapātus –, bet gan pie dārzeņiem – veselus un apgrilētus. Šādi pagatavoti, lociņi lieliski papildina dažādus gaļas ēdienus. Lociņus Meksikā sauc par cebollitas jeb sīpoliņiem.
- Lociņi calcots ir pasludināti par Katalonijas nacionālo dārzeni. Apsvilināti virs lielas liesmas grilā, tie no novembra līdz pat aprīlim šajā reģionā tiek baudīti kā piknikos, tā smalkos restorānos un tiek uzskatīti par delikatesi.
5 interesanti fakti par lociņiem
Dārzs
18. aprīlis, 2023
Komentēt
Bez lociņiem nav iedomājama ne palodze agrā pavasarī, ne sakņu dobe vasarā. Lai gan šķiet, ka lociņi ir tik ļoti mūsējie, ka par tiem zinām visu, izrādās, ka tā nebūt nav. Apkopojam 5 interesantus faktus.