Pagatavo ābolu biezeni: ābolus nomizo, pārlej ar ūdeni, pievieno cukuru un kanēli. Vāra, ik pa laikam apmaisot, līdz āboli izšķīduši. Atdzesē un sablendē biezenī. Ja ir jau savārīts biezenis vai biezenim līdzīgs ievārījums, izmanto to.
Pagatavo mīklu. Receptē doto daudzumu sadala uz divi, lai vieglāk sakapāt mīklas bumbu. Aukstu sviestu sakapā sīksīkos gabaliņos kopā ar miltiem un sāli. Masai pievieno sakultu olu un turpina kapāt. Tad pievieno etiķi un ūdeni, atkal sakapā. Kapāšanai izmanto lielu nazi vai speciālo mīklas kapātāju. Galvenais ir mīklu nemīcīt, bet kapāt, lai tā būtu čagana. Ar rokām mīca tikai beigās, lai izveidotu mīklas bumbu.
Kad mīklas bumba samīcīta, to liek uz 60–90 minūtēm ledusskapī; pagatavo vēl vienu bumbu.
Kamēr mīkla atpūšas, gatavo vārīto krēmu: olu dzeltenumus saputo ar cukuru stingrās putās. Uzkarsē pienu ar izkasītām vaniļas sēkliņām un vaniļas pāksti. Pāksti izņem, karsto pienu lēnā strūklā lej klāt olu masai, to nepārtraukti maisot. Olu un piena masu lej atpakaļ katlā un ar putojamās slotiņas palīdzību nepārtraukti maisa, līdz masa sabiezē. Gatavo masu atdzesē. Mīkstu sviestu saputo un sajauc kopā ar vārīto krēmu.
Mīklas bumbas sadala tik daļās, cik kārtu grib Napoleona kūkai (šai kūkai ir 8 kārtas + viena kārta drupačām) un ar mīklas ruļļa palīdzību izveltnē. Mīklu rullē uz cepamā papīra un to tūlīt ieklāj pannā.
Izveltnēto mīklu sadursta ar dakšiņu. Cep 180 grādos 10 līdz 20 minūtes, līdz mīkla zeltaini brūna. Gatavās kārtas atdzesē.
Kad izceptās mīklas kārtas, ābolu biezenis un vārītais krēms atdzisuši, sāk smērēt kūku. Uz pirmās kārtas klāj ābolu biezeni un uzliek nākamo kārtu.
Uz tās smērē vārīto krēmu. Tā citu pēc citas, noslēdzošo kārtu noklāj ar vārīto krēmu.
Malas apgriež taisni, apsmērē ar vārīto krēmu un noklāj drupačām, kas radušās no atgriezumiem un vienas izceptās kārtas.
Noderīgi padomi:
- Napoleonu var gatavot apaļu – tad kārtas cep, piegriežot lielumu pēc kūkas formas. Kūkas kārtu smērēšana notiek pannā ar noņemamu malu. Kad kūka savilkusies, malu ņem nost, pielīdzina kūkas malas un apsmērē ar vārīto krēmu, kā arī apbārsta ar drupačām.
- Napoleonu var cept ar mazāk kārtām. Jo biezāka būs mīkla, jo tā vairāk uzpūtīsies un būs čaganāka un augstāka.
- Mīklu var gatavot arī tā: aizstāj etiķi, ūdeni un olu ar 500 g skābā krējuma.
- Lai vārītais krēms būtu stingrāks, tam gatavošanas procesā var pielikt kartupeļu vai kukurūzu miltus.
- Vārītajam krēmam var pievienot citrona miziņas un sulu, tad krēms nebūs pārāk salds un piešķirs kūkai atspirdzinošu noti.