Zivis marinādē var gatavot veselas vai, pēc patikas, sadalīt gabalos, vai izfilēt. Protams, jo mazāk asaku, jo drošāka un patīkamāka būs to baudīšana. Tradicionāli reņģu marinādei latvieši pievieno sīpolus, laurlapas, smaržīgos piparus, taču to varam bagātināt arī ar dažādiem citiem dārzeņiem, garšaugiem, garšvielām – te derēs ne vien tomāti un burkāni, bet arī ķiploki, paprika, fenhelis, selerijas kāti, ziedkāposts, sakņu selerija, puravs, ingvera šķēlītes u.c. Pievienot var arī kādu augli – skāba ābola šķēles, ananasu, aličas plūmītes, upenes vai jāņogas, smiltsērkšķus. Bez tradicionālajiem pipariem un laurlapām zivju marinēšanai talkā var noteikti ņemt arī diļļu sēklas (kas sader ar jebkuriem jūras produktiem), sinepju, koriandra un kumīna sēklas.
Elegants papildinājums marinādei būs Sičuaņas pipari – tie marinādei piešķirs dziļu, augļainu garšu. Tāpat arī kanēlis, kas marinādi darīs siltu, aromātisku, viegli pikantu. Iemetiet burciņā arī kādu timiāna zariņu vai safrāna stīgu!
Galda etiķa vietā marinādei var izmantot ābolu vai sidra etiķi (vai ņemt gan galda, gan ābolu etiķi līdzīgās proporcijās). Marinādi var papildināt arī ar citrusu sulu, tomātu sulu (vai konservētiem tomātiem savā sulā). Pasakaina marināde sanāks, ja to papildinās ar smiltsērkšķu vai cidoniju sulu.