Konsultē diētas ārste Lolita Neimane.
Dabīgs ir labāks
Mūsdienās gan medikamentu ražotāji, gan mediji un reklāma piedāvā iegādāties daudzus un dažādus uztura bagātinātājus – tabletēs un pulverīšos, ar tādu un šādu iedvesmojošu pamatojumu. Vitamīni, minerālvielas, antioksidanti – ja neiedziļinās, var sākt likties, ka bez uztura bagātinātājiem organisms nestrādās, kā nākas, un imūnsistēma būs vāja. Drošs paliek drošs, labāk kaut ko palietot nekā nelietot!
Tomēr, ja iedziļinās, vesels cilvēks, kuram nav akūtu vai hronisku kaišu, visu iepriekšminēto var uzņemt ar pareizu, sabalansētu uzturu.
Tā teikt, ar bagātīgu uzturu, bez uztura bagātinātājiem. Turklāt ir pierādīts, ka, ēdot ogas un augļus, C vitamīns, polifenoli un citi labumi organismā iedarbojas labāk nekā no aptiekā pirktām dražejām.
Runājot par C vitamīnu – ja saldētavā patlaban vēl atrodamas vasaras bagātības un tās ir pareizi sasaldētas (strauji un vismaz mīnus 18 grādos), šos krājumus var droši patērēt ar apziņu, ka saldētās ogās un augļos vērtīgās vielas (C vitamīns, polifenoli u. c.) saglabājas pietiekami labi.
Vispārīgais ieteikums dārzeņu un augļu jomā ir ēst iespējami sezonāli, pamatā izvēloties vietējo audzētāju produkciju.
Raksta turpinājumā lasiet, kuras krāsas dārzeņos ir visvairāk antioksidantu un kurus labāk ēst svaigus, bet kurus tieši otrādi – ceptus, vārītus!