6 soļi pretī veselīgiem nagiem
- Negludumu noņemšana un ādas pabarošana. Lai atbrīvotu rokas no atmirušās ādas, var izmantot kafijas biezumus, rupjo sāli (vai cukuru, ja roku āda ir ļoti sausa), sajauktu ar hohobas vai aprikožu kauliņu eļļu. Kārtīgi izmasētas, rokas noskalo ar siltu ūdeni un uzklāj krēmu.
- Roku sildīšana. Ja āda ir ļoti sausa, labi palīdzēs sildošās maskas rokām, kas nopērkamas aptiekās. Masku uzklāj, tad uzvelk cimdus, patur minūtes divdesmit un pēc tam noskalo. Gatavo masku vietā var izmantot uzsildītu olīveļļu.
- Nagu apvīlēšana. Vislabāk to darīt ar stikla vīlīti, jo tās ir saudzīgākas. Izvēloties cita materiāla vīlīti, noteikti pārliecinies, ka tā paredzēta nevis mākslīgajiem, bet dabiskiem nagiem, jo mākslīgajiem domātās ir ļoti rupjas un dabiskos nagus var sabojāt. Arī metāla vīlītes nagiem var kaitēt.
- Nopulēšana. Veikalos nopērkami speciāli pulieri, kas pēc izskata ir līdzīgi nagu vīlītēm, tikai to virsmu klāj cits materiāls. Tie nagus padara spožus. Taču – ja ir ļoti plāni nagi, mājās tos labāk nepulēt, jo nagi izdils vēl vairāk! Tādus nagus drīkst pulēt tikai meistars, kas strādā ar profesionāliem instrumentiem.
- Nagu pabarošana. Lai pabarotu nagus ar vitamīniem un reizē arī sakoptu ādu ap tiem, katru vakaru, piemēram, skatoties televīziju, var pamasēt tos ar speciālu nagiem vai kutikulai domātu eļļu.
Jo vairāk nagus eļļos un masēs, jo mīkstāka būs āda ap nagiem un līdz ar to veselāki tie būs. Taču, ja nagi ir trausli un šķeļas, ar eļļām vien nepietiks, jo to efekts ir īslaicīgs – visas nepieciešamās barības vielas nags uzņem no asinsvadiem, kas atrodas zem tā. Tāpēc jālieto vitamīni, ieteicama ir zivju eļļa. - Nagu stiprināšana. Ar nagulakas noņēmēju notīra naga virsmu, lai tā nav taukaina, un uzklāj stiprinātāju (nopērkami aptiekās). Virs tā, ja vēlas, var klāt arī nagulaku.
Svarīgi! Labāk nevajag nagus griezt ar manikīra šķērītēm vai kniebt ar standziņām!