Ko tas īsti nozīmē – jutīga āda?
Ja āda trauksmaini reaģē uz ikdienišķām parādībām – sauli, vēju, aukstumu –, un daudziem sejas kopšanas līdzekļiem, tātad tā ir jutīga. Sastopoties ar kādu no šiem faktoriem, āda kļūst sārta, var būt dedzinoša vai karstuma sajūta, nieze, pēc krēma uzklāšanas šķiet – tas kož un kņudina.
Ja tā, iesaku pārskatīt savus sejas ādas kopšanas ieradumus – varbūt tā tiek kopta pārlieku intensīvi, agresīvi, bet varbūt – tieši otrādi – kopšana ir nepietiekama.
Jutīgai ādai raksturīgos nepatīkamos simptomus iespējams novērst, ikdienā izmantojot tieši šādai ādai atbilstošus kopšanas līdzekļus – tie nomierinās ādu, mazinās tās jutību un tendenci iekaist. Jutīgai ādai paredzētie kopšanas līdzekļi lielākoties ir bez pievienotām smaržvielām.
Ar ko dehidratēta āda atšķiras no sausas ādas, un vai atšķirīga ir arī kopšana?
Sausai ādai raksturīgs taukvielu (lipīdu, keramīdu u. c.) trūkums, kas to dabīgi ieeļļotu. Kā atpazīt sausu ādu? Tā izskatās plēkšņaina, lobās, plaisā un niez, pēc sejas nomazgāšanas vai dušas jūtama velkoša sajūta ādā.
Savukārt dehidratēta āda ir, ja ādai trūkst ūdens. Šis ir ādas stāvoklis, kas var parādīties un tad pēc kāda laika pazust.
Dehidratēta āda izskatās pelēcīga, var uzrasties loki zem acīm, sīkās, smalkās krunciņas ir vairāk izteiktas.
Sausa āda ir jākopj ar krēmiem, kuri ir biezi, trekni, taukvielām bagāti, bet dehidratētas ādas kopšanai jāizmanto līdzekļi, kuru sastāvā ir vielas, kas piesaista ūdeni un padara ādu tvirtu, piemēram, hialuronskābe un glicerīns.