Ja ir bažas, ka gaidāms kožu uzbrukums, vislabāk izvēlēties dabisku ēterisko eļļu vai kaltētu augu aromātus, jo tie nepatiks kodēm, bet būs patīkams smaržas vilnis pašai skapja īpašniecei. Kaltētas lavandas maisiņi, uz auduma uzpilināti pačūlijas, lavandas, krustnagliņu vai ciedra eļļas pilieni, lavandas ziepju gabaliņš – tie būs efektīvi nevēlamo kukaiņu aizbaidītāji.
Priekšdarbi apģērba ieziemošanai:
- Visas drēbes vajadzētu izmazgāt, jo skapī liekamas tikai tīras un salabotas lietas.
- Sagatavo kastes un dažādus drēbju maisus, kuros apģērbu uzglabāsi.
- Izkrāmē skapi, iztīri to ar mitru lupatiņu vai izsūc ar putekļsūcēju un atstāj nedaudz pavēdināties.
- Kārto kastes un drēbju maisus skapja dziļākajā stūrī, priekšplānā atstājot jaunās sezonas apģērbu.
Ko karināt skapī?
- Drēbes, kas karināmas uz pakaramajiem, – mēteļus, kleitas, žaketes, bikses – ievieto pakarināmā drēbju maisā. Mēdz būt tādi, kuros var salikt vairākus apģērba gabalus, – tie ir pietiekami plati, lai drēbes nebūtu saspiestas –, kā arī tādi, kas paredzēti vienam eksemplāram.
- Ievēro, ka žaketēm un mēteļiem jāizvēlas pakaramie ar platiem pleciem, lai, gaidot nākamo sezonu, tie nezaudētu plecu formu.
- Kažokādām jāizvēlas auduma maisi, lai tie vēdinātos.
Ko labāk salocīt?
- Rūpīgi salocītus uzglabājam trikotāžas izstrādājumus – džemperus, vestes, arī kleitas. Tās var būt speciālas mantu glabāšanas kastes, ko var izvēlēties sev tīkamos toņos, var izmantot arī tīras, palielas zābaku un kurpju kastes, kurās viegli iespējams satilpināt cimdus, šalles un adītas cepures.
- Filca platmalēm gan labāk izvēlēties katrai savu cepuru kārbu.
- Ja auduma lietu apjoms ir liels, to var samazināt ar vakuuma maisu palīdzību. Ievieto tajā apģērbu un ar putekļsūcēju pa speciālo atveri gaisu izsūknē, tā samazinot tilpumu.
Populārākie raksti