«Neesmu masku ne reizi uzvilcis un netaisos to darīt arī turpmāk. Man tādas nav,» PDz saka basketbolists un treneris Kristaps Valters. Pat tas, ka viņam par šādu rīcību var uzlikt līdz 50 eiro lielu naudas sodu, sportistu nemotivē lietot mutes un deguna aizsegu sabiedriskā vietā.
«Kas tā par kontroli? Drīz varbūt vajadzēs pa ielu staigāt skafandros? Uzskatu, ka tas ir uzbrukums cilvēka tiesībām uz brīvību,» pauž Kristaps. Viņš uzskata – šobrīd jūtas absolūti vesels, tādēļ maska viņam ikdienā neesot vajadzīga.
«Man nav bail saslimt. Tas būtu līdzīgi, ja es visu laiku baidītos saslimt ar gripu. Ir citas lietas, no kurām mums, izejot no mājām, būtu jābaidās vairāk. Ar šo vīrusu vienkārši jāiemācās sadzīvot. Mēs pievēršam saslimšanas gadījumiem pārāk daudz uzmanības. Katru dienu cilvēki visā pasaulē saslimst un nomirst arī no citām slimībām.
Citi lasa
Kāpēc netiek ziņots arī par viņiem? Uzskatu, ka cilvēks par savu veselību ir tiesīgs uzņemties atbildību pats. Ja saslimstu, dodos pašizolācijā un ne ar vienu nekontaktējos. Taču, ja esmu vesels, gribu turpināt tādu dzīvi, kāda man bijusi līdz šim,» saka Kristaps.
Viņš neslēpj – par maskas nevalkāšanu jau paguvis saņemt aizrādījumus veikalā. «Tikko biju veikalā, kur var nopirkt preces mājokļa iekārtošanai. Gribēju nopirkt dažas lietas un devos uz veikalu bez maskas. No apsarga saņēmu aizrādījumu, lai masku uzvelku. Informēju viņu, ka to nedarīšu.
Apsargs paziņoja, ka bez sejas maskas man nekas netiks pārdots.
Izvēlējos visu, kas man bija vajadzīgs un devos prom no veikala. Iedevu draudzenei naudu, lai pie kases ar masku uz sejas norēķinās viņa. Tas man viss šķiet smieklīgi,» saka sportists.
Uz jautājumu, kā viņa darbu ietekmē aizliegums rīkot grupu treniņus iekštelpās, Kristaps atbild: «Trenēju jauniešus basketbolā individuāli. Basketbola zāles laukuma izmēri man ļauj organizēt četrus individuālus treniņus vienlaikus – pie katra groza pa vienam cilvēkam. Daudzi ierobežojumi, kurus šobrīd noteikusi mūsu valdība, ir diezgan viegli apejami. Piemēram, tikpat labi treniņu varu nodefinēt kā privātu pasākumu, kur šobrīd atļauts piedalīties līdz desmit cilvēkiem.»