Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam 2025. gadam!
ABONĒT!
  • Viss, ko jums vajadzētu zināt, ceļojot uz Taizemi

    Reklāmraksts
    26. marts
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Phang-Nga province, Ko Paet sala, Hin Ruea Bai klints
    Foto: Taizemes Tūrisma Pārvalde
    Phang-Nga province, Ko Paet sala, Hin Ruea Bai klints
    Daudziem Taizeme šķiet pasaku zeme, kurp ir patīkami aizlaisties aukstajā gadalaikā. Ir jauki pelēku debesu vietā katru dienu redzēt zaļus pakalnus, baltas smiltis un smaragdzaļa ūdens apskalotas salas. Kāds kontrasts, kas vēl pastiprinās, vien palūkojoties pa lidmašīnas logu, tai nolaižoties! Acis veldzē ūdenskritumi, ziedošiem lotosiem pilnie ezeri, saules apzeltītās rīsu terases. Un uz zemes sagaida saulainie tajiešu smaidi un rosīgās daudzkrāsainās pilsētas. Jau krāmējat koferus? Pagaidiet! Lai ceļojums noritētu sekmīgi, pirms izbraukšanas der zināt dažas svarīgas lietas.

    Izvēlieties ērtāko lidojumu

    Taizemi ar Eiropas pilsētām savieno bezgala daudz lidojumu. Visvairāk lidmašīnu nosēžas starptautiskajā lidostā Puketā un divās Bangkokas starptautiskajās lidostās (Suvarnabhumi un Don Mueang). Ceļotājiem no Baltijas valstīm ērtus lidojumus uz šīm lidostām ar pārsēšanos Helsinkos piedāvā Finnair, ar pārsēšanos Stambulā – Turkish Airlines, ar pārsēšanos Varšavā – LOT Polish Airlines. Ir arī daudz lidojumu variantu ar citu aviokompāniju maršrutiem. 

    Taizemes Tūrisma Pārvalde: Bangkoka Suvarnabhumi lidosta

    Biļetes uz Taizemi pārdod daudzas lidojumu meklēšanas platformas, bet jūs nekļūdīsities, ja vispirms aplūkosit pašu aviokompāniju tīmekļa vietnes. Tajās var atrast vilinošas akcijas un atlaides. Iegādājoties biļetes tieši no kompānijas, dažreiz jūs varbūt samaksāsit vairāk, nekā pērkot lēto lidojumu meklēšanas platformās, bet iespējams, ka lidosit īsāku laiku un ar mazāku pārsēšanās reižu skaitu. Jūs nenožēlosit arī tad, ja radīsies grūtības, vēloties mainīt ceļojuma datumu vai atgūt naudu. Kārtot šādas lietas vieglāk saziņā ar aviokompāniju, nevis ar biļešu tālākpārdevējiem.

    Ja vēlaties ietaupīt, biļetes lidojumam uz Taizemi sarūpējiet iepriekš, it sevišķi ceļojot tūristu sezonas laikā. Labākais laiks piemeklēt biļetes par zemākām cenām ir 6–8 mēneši līdz braucienam. Ja, taupot laiku, vēlaties ieraudzīt vairāk, varat lidot uz Bangkoku un atgriezties no Puketas, un otrādi.

    Ceļojiet ar vieglu bagāžu

    Apsveriet, ko ņemt līdzi ceļojumā? Jo mazāk mantu, jo labāk. Ja parūpēsities par to, lai jūsu bagāža, lidojot turp, būtu pēc iespējas vieglāka, tad lidojot vēlreiz paši būsit sev pateicīgi. Labākais padoms – lidot uz turieni ar lielāko atļauto, taču pustukšu koferi, lai varētu atgriezties mājās ar pilnu. Tad nevajadzēs uztraukties par papildu vietu, kur ietilpināt visas iegādātās mantas, un par bagāžas virssvaru.

    Taizemes Tūrisma Pārvalde: Bangkoka Suvarnabhumi lidosta

    Obligāti pārbaudiet uz visu savu aviobiļešu norādīto atļauto koferu daudzumu un svaru, lai nerastos šoks kādā lidostā atpakaļceļā. Ja, lidojot uz turieni, iesaiņosit tieši tik mantu, cik var paņemt pēc svara, gatavojieties atpakaļceļā piemaksāt par virssvaru. Kāpēc? Tāpēc, ka jūs noteikti nevarēsit pretoties kārdinājumiem iepirkties Taizemē! Un ja jūsu biļete ļauj reģistrēt vairāk koferu, nekā esat atveduši līdzi? Tad nebūs jāmaksā par virssvaru, atliks tikai nopirkt papildu koferi, lai saliktu tajā jaunas mantas.

    Ir arī trešais variants. Ja negribēsit piemaksāt par bagāžu, būs jāatstāj daļa mantu viesnīcā vai lidostā. Tāpēc, lai nebūtu žēl atvadīties no sava īpašuma, kofera satura jautājumu pārdomājiet, vēl neizbraucot no mājām. Nav nekādu izredžu atgriezties no Taizemes ar mazāku mantu daudzumu, nekā aizlidojāt.

    Neaizmirstiet nepieciešamākās mantas

    Pat ja ceļosit ar vieglu bagāžu, ielieciet koferī dažas svarīgākās mantas, kas noderēs uzreiz pēc izkāpšanas. Vispirms – gaisa caurlaidīgi un viegli apģērbi, vislabāk kokvilnas vai lina auduma. Un nekādu pelēku vai melnu krāsu! Ļaujiet vaļu fantāzijai – un jau pirmajā dienā jūs harmoniski saplūdīsit ar daudzkrāsaino taju pūli. Taizemē ir karsts un diezgan mitrs klimats, tam noderēs tādi paši viegli, vaļēji apavi. Galvenais, lai būtu ērti. Būs lieliski piemērotas plāna auduma sporta kurpes vai sandales.

    Taizemes Tūrisma Pārvalde: Bangkoka, Tha Tian

    Taizemē neiztikt bez saules aizsardzības, un noteikti – visspēcīgākās. Papildus tam tai jābūt koraļļiem draudzīgai. Šīs valsts nacionālajos parkos kopš 2021. gada ir aizliegts lietot saules aizsardzības krēmus, kuru sastāvā ir kaitīgas ķīmiskās vielas, kas veicina koraļļu rifu izzušanu. Likumpārkāpējiem draud 100 000 batu liels naudas sods, līdz ar to rūpīgi pārbaudiet krēmu sastāvu. Tajā nedrīkst būt oksibenzons (benzofenons-3, BP-3), oktinoksāts (etilheksilmetoksicinnamāts), 4-metilbenzilkampars (4MBC) un butilparabēns.

    Lai sīcoši odi nekristu uz nerviem, jau iepriekš sagādājiet kukaiņu repelentu. Kaut gan dažādu veidu asinssūcēji ne visur uzglūn atpūtniekiem, jums būs ērtāk justies, ja būsit pienācīgi bruņoti. Starp citu, Taizemes veikalos var nopirkt repelentus, kas lieliski atbaida odus.

    Paņemiet līdzi arī vairākkārtējas lietošanas pudeli – tā tiešām noderēs. Dzeriet tikai veikalos pudelēs nopērkamo ūdeni, ja pērkat uz ielas – pārbaudiet, vai pudele ir hermētiski aiztaisīta.

    Lai ceļojumā justos droši, pirms izbraukšanas komplektējiet pirmās palīdzības aptieciņu ar zālēm pret galvassāpēm, gremošanas traucējumiem un alerģiju. Parūpējieties arī par ceļojuma apdrošināšanu. Un neparedzētiem gadījumiem sagādājiet pases rezerves kopiju un pases fotogrāfiju. Ātrās medicīniskās palīdzības izsaukšanas numurs – 1669.

    Visas šīs mantas bez grūtībām satilps nelielā mugursomā. Vairāk – tikai no jūsu izdomas atkarīgs, cik piekrauti jūs vēlaties ceļot.

    Taizemes Tūrisma Pārvalde: Bangkoka - Wat Arun Ratchawararam - Dawn templis- Chao Phraya upe

    Lidojot atvaļinājumā, nerūpējieties par vīzu

    Vai zinājāt, ka Taizemē bez vīzas drīkst uzturēties kā tūrists veselas 60 dienas? Tas ir 2024. gadā vienkāršotās vīzu politikas dēļ, kas attiecas uz ceļotājiem no 93 valstīm, ieskaitot arī Latviju. Šim periodam beidzoties, savu bezvīzas viesošanos var pagarināt vēl uz 30 dienām. Līdz ar to jūsu rīcībā ir trīs mēnešu ilgs neaizmirstams atvaļinājums bez bažām dokumentu dēļ! Tomēr drīzumā bezvīzu režīma termiņš tiks saīsināts līdz 30 dienām.  Tikai pievērsiet uzmanību tam, ka brīdī, kad jūs ierodaties Taizemē, jūsu pasei jābūt derīgai vēl vismaz pusgadu.

    Un ja atvaļinājuma laikā jūs izlemsit apvienot atpūtu ar biznesu? Arī nekādu problēmu. Tiesa, biznesam jābūt īslaicīgam vai nejauša rakstura, piemēram, darba tikšanās, filmēšana, fotosesijas, transporta apkalpošana, semināri, mācības, gadatirgu vai izstāžu organizēšana.

    Vai pagarināt jūsu uzturēšanos Taizemē bez vīzas, izlemj migrācijas dienesta darbinieks. Jūsu atbildība – paziņot par saviem nodomiem jebkurā Taizemes starptautiskajā lidostā vai migrācijas birojā. Pagarināšanas process ilgst vienu darba dienu, un to var paveikt, tikai jums jau esot Taizemē.

    Lai ierodoties pārbaude migrācijas postenī notiktu bez aizķeršanās, ņemiet līdzi drukātas atpakaļbrauciena biļetes un viesnīcu rezervāciju kopijas. Netraucēs arī vairākas pases rezerves kopijas un pases fotogrāfijas dabīgajā lielumā. Tās noderēs, notiekot nelaimes gadījumam, ja zaudēsit dokumentu oriģinālus. Un, ja izlemsit palikt Taizemē ilgāk, nekā plānots, tās būs vajadzīgas vīzu pieteikumiem.

    Vēlaties palikt Taizemē ilgāk? Jums vajadzīga tūristu jeb DTV vīza

    Ja plānojat uzturēties Taizemes Karalistē ilgāk par trīs mēnešiem vai pastāvīgi atgriezties šajā valstī, jums būs jāsaņem tā dēvētā Tourist Visa jeb Destination Thailand Visa. DTV vīza sniegs jums vēl vairāk iespēju un brīvības – jūs varēsit piecus gadus uzturēties un dzīvot Taizemē 180 dienas gadā un vienreiz pagarināt šo periodu vēl līdz 180 dienām.

    Lai saņemtu DTV vīzu, jāatbilst konkrētiem kritērijiem. Šī vīza ir paredzēta attālinātiem darbiniekiem, digitālajiem klejotājiem un ārštata speciālistiem. To varat pieprasīt, ja plānojat piedalīties Muay Thai treniņos, taju virtuves kursos, medicīniskajās procedūrās un semināros, mācībās vai mūzikas festivālos. To izsniedz arī šīs vīzas turētāju laulātajiem un apgādājamiem bērniem.

    DTV vīzu var saņemt internetā, sistēmā www.thaievisa.go.th. Šim nolūkam jums vajadzēs:

    • Pasi
    • Fotogrāfijas
    • Dokumentu, kas apstiprina pašreizējo dzīvesvietu
    • Finansiālos pierādījumus (ne mazāk kā 500 000 THB, t. i., ap 14 000–15 000 EUR kontā)
    • Ceļojuma mērķa pamatojumu (attālinātam darbam: darba līgumu vai izziņu par nodarbinātību šajā valstī, profesionālu portfolio, kas pierāda digitālā klejotāja, attālināta darbinieka vai ārštata speciālista statusu; Taizemes kultūras vai medicīniskajai darbībai: ielūgumu vai norīkojumu no organizējošās slimnīcas vai medicīnas centra)
    • Laulātajiem un bērniem – dokumentus, kas pierāda saikni ar DTV vīzas turētāju (laulības apliecību, dzimšanas apliecību, adopcijas izziņu)

    Vīzas cena: 10 000 BHT (ap 300 EUR)

    Spēkā esamības ilgums: 5 gadi (atļauta vairākkārtēja iebraukšana)

    Maksimālais uzturēšanās periods: 180 dienas katrā ierašanās reizē

    Iespēja pagarināt uzturēšanos vienu reizi ne ilgāk kā par 180 dienām (Taizemes migrācijas birojā). Pēc 360 dienām (180 + 180) no Taizemes jāizbrauc un atkal jāiebrauc ar šo pašu DTV vīzu, ja tā joprojām ir spēkā.

    Esiet modri un piesardzīgi

    Kaut arī ceļot Taizemē ir pietiekami droši, papildu modrība un piesardzība tiešām netraucēs. Lai pasargātos no nepatīkamiem pārsteigumiem, jāpievērš uzmanība dažām lietām.

    Esiet uzmanīgi, komunicējot ar pārāk draudzīgiem svešiniekiem. Taizemē, tāpat kā jebkurā citā valstī, jūs var apmānīt krāpnieki. Ar īpašām aizdomām raugieties uz personām, kas piedāvā lēti iegādāties jebkādas preces vai doties ekskursijās par lētāku naudu, nekā piedāvā ceļojumu aģentūras. Izvēlieties tikai licencētus gidus un uzticamus pakalpojumus.

    Lai izvairītos no tūristiem domātajām uzpūstajām cenām, lietojiet tikai uzticamus transporta līdzekļus un oficiālās taksometru lietotnes. Taizemē ir populāra taksometru lietotne Grab. Ilgākiem braucieniem izvēlieties iekšējos lidojumus vai nakts vilcienus – tas ir ērts, uzticams un patīkams valsts apceļošanas veids. Ar vilcienu varēs doties no Bangkokas uz Čiangmaju vai izvēlēties vilciena un prāmja vai vilciena un autobusa kombināciju no Bangkokas uz Ko Samui, Puketu vai Krabi. Vienmēr kāpiet vagonos, kuros ir vairāk cilvēku.

    Lai pasargātu savu maku un mantas no garnadžiem, uzvelciet apģērbus un izmantojiet mugursomas ar aizdari, vēl labāk – ar slēptām kabatām. Nedemonstrējiet publiskās vietās mantas un naudu. Ceļojiet bez dārgām rotaslietām un centieties nepievērst citu cilvēku uzmanību savai neparastajai uzvedībai vai dārgajiem pirkumiem. Īpaši uzmanieties no aizdomīgiem ar motocikliem un mopēdiem braucošiem tipiem – viņi var apzagt gājējus. Ja tas tomēr noticis, zvaniet tūristu policijai uz numuru 1155 vai Taizemes karaliskajai policijai uz numuru 191.

    Ne visi zina, ka Taizemē ir izplatīta interneta romānu un finanšu krāpniecība. Bieži vien tā sākas ar sludinājumiem internetā vai e-pastiem. Ja plānojat palikt valstī ilgāk un pastrādāt, uzlūkojiet ar aizdomām darba piedāvājumus, kas izskatās pārāk labi, lai būtu reāli. Mēdz būt gadījumi, kad sola labi apmaksātu darbu, bet noskaidrojas, ka tie ir krāpnieki.

    Esiet piesardzīgi, izklaidējoties bāros un naktsklubos. Jūs kāds cienā? Nepieņemiet piedāvātos dzērienus un ēdienus. Neatstājiet arī savus dzērienus un ēdienus nepieskatītus, jo tiem viegli var pievienot narkotikas. Taizemē nereti tūristus apreibina ar alkoholu un narkotiku kokteiļiem. Tas var beigties ar zādzībām un pat izvarošanu.

    No kā vēl vajadzētu sargāties? Uz ielas – no motocikliem un mopēdiem, ūdenī – no bīstamām medūzām un zemūdens straumēm. Ja brauksit ar motociklu, vienmēr velciet ķiveri – tā ir obligāta. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, Taizeme ir pirmajā vietā pēc motociklu avāriju rezultātā bojāgājušo skaita. Un izvairieties no autostopa!

    Kaut arī veselības apdrošināšana, ceļojot Taizemē, nav obligāta, tās iegāde ir patiešām laba ideja. Tikai, pirms izvēlēties apdrošināšanu, pārliecinieties, ka tā atbilst jūsu ieplānotajai darbībai. Nonākot slimnīcā, nekavējoties sazinieties ar savu apdrošināšanas kompāniju.

    Kā panākt taju cieņu?

    Taizemes kultūrā ir daudz tradīciju un etiķetes detaļu, ar kurām derētu iepazīties vēl pirms ceļojuma. Šādi jūs ne tikai iemantosit taju labvēlību, bet arī izvairīsities no iespējamiem pārpratumiem. Ir dažas lietas, kas jāņem vērā, ja vēlas sadraudzēties ar šīs valsts iedzīvotājiem.

    Iemācieties sasveicināties kā taji – paceliet kopā saliktas plaukstas pie sejas un nedaudz noliecieties. Tas ir tradicionāls taju cieņas demonstrēšanas žests, ko dēvē par wai. Ja taizemietis sveicina jūs ar wai, atbildiet ar to pašu – un vienmēr ar smaidu.

    Smaidiet kā taji. Ikreiz, kad jūsu acis sastopas ar svešinieka acīm, kaut vai nedaudz pasmaidiet viņam. Taizeme ir smaidu zeme. Tās iedzīvotāji ir visai sirsnīgi un draudzīgi viens pret otru, kā arī pret tūristiem. Smaids palīdzēs radīt labu iespaidu un draudzīgu vidi. Smaidiet visur – pludmalēs, ielās, veikalos.

    Priecājieties par katru mirkli kā taji un neko neuztveriet pārāk nopietni. Taji prot katru dienu baudīt vienkāršas lietas – viņiem pat ir īpašs vārds sanuk, kas raksturo viņu prieka filozofiju. Sanuk nozīmē savdabīgu talantu jebkurā, pat garlaicīgākajā, darbībā atrast ko patīkamu un viegli pajokot par visu. Iegremdējieties rotaļīgajā taju noskaņojumā – un jūs sapratīsit, kas ir sanuk. Neuztraucieties par sīkumiem un baudiet atvaļinājumu.

    Godājiet Budas attēlus, tāpat kā to dara taji. Taizemes kultūrā visi Budas attēli tiek uzskatīti par svētiem neatkarīgi no to vecuma un stāvokļa. Apmeklējot seno drupu vietas, piemēram, Ajutaju vai Sukotaju, nepieskarieties nekādām Budas statujām, nemaz nerunājot par uzkāpšanu un sēdēšanu uz tām.

    Neizrādiet necieņu pret Taizemes karalisko ģimeni. Taizemē ir spēkā bargi likumi, kas attiecas arī uz sociālajiem tīkliem.

    Apmeklējot svētnīcas, godājiet tradīcijas

    Apmēram 95 % Taizemes iedzīvotāju ir budisti. Viņiem ir vienādi svarīgas gan lielas, gan mazas svētnīcas. Kaut arī gaisotne dažās no tām var šķist neformāla, attiecīgie etiķetes noteikumi būtu jāievēro visās bez izņēmuma.

    Apmeklējot svētnīcas un reliģiskos objektus, piesedziet plecus un ceļgalus. Nevalkājiet šādās vietās vestes un krekliņus bez piedurknēm, kā arī blūzes ar plānām lencītēm. Kaut gan daudzos tempļos ir atļauti svārki un šorti, tiem jābūt piedienīgiem un obligāti līdz ceļgaliem.

    Pirms ienākt svētnīcā, novelciet apavus. Kurpes un iešļūcenes var atstāt pie ieejas templī uz tām paredzētajiem plauktiem vai pie kāpnēm. Dažās Bangkokas svētnīcās ir ieteicams ielikt apavus grozā. Vispār, ja kaut kur ieraudzīsit pie durvīm noliktus apavus, novelciet arī savus, ja iesit iekšā. Novelciet svētnīcās arī cepures un platmales.

    Ienākot svētnīcā, uzmanieties, lai neuzkāptu uz sliekšņa. Taji tic, ka zem sliekšņa dzīvo svētnīcas gars, kas to aizsargā, un tā mieru nedrīkst traucēt. Uzskata, ka uzkāpšana uz sliekšņa piesauc neveiksmi.

    Svētnīcā turiet galvu zemāk par Budas attēliem un mūkiem, sēžot uz grīdas, nepagrieziet savas pēdas Budas attēlu un mūku virzienā. Vislabāk pabīdīt pēdas zem sevis, lai papēži nebūtu redzami. Nekad nesēdiet uz mūkiem paredzētajiem krēsliem un platformām.

    Svētnīcās un to pagalmos runājiet klusi un neizrādiet maigumu. Nesmēķējiet, arī elektroniskās cigaretes, un nelietojiet alkoholu. Svētnīcu tuvumā tas ir aizliegts.

    Nepieskarieties mūkiem. Šāda uzvedība ir rupja un nepieņemama, it sevišķi, ja esat sieviete. Mūkiem ir aizliegts pieskarties sievietēm. Sieviete neko nedrīkst tieši nodot mūkam .

    Dažviet, it sevišķi Taizemes ziemeļos, tradīcijas aizliedz sievietēm ieiet konkrētās svētnīcas daļās, kuras tiek uzskatītas par īpaši svētām. Par to brīdina zīmes taju un angļu valodā. Ievērojiet šos noteikumus.

    Ko nedrīkst darīt Taizemē?

    Atgādinājums katrai dienai: neizejiet no viesnīcas bez dokumentiem. Tūristiem obligāti jābūt līdzi personas dokumentiem. Neaizmirstiet par to.

    Publiskās vietās neizrādiet dusmas, nepaceliet balsi un nelamājieties. Taji novērtē laipnību, saprātīgumu un draudzīgumu. Lielākais tikums viņiem ir mierīgums un savaldība. Jebkāda dusmu un emociju demonstrēšana publikai tiks uztverta negatīvi.

    Nerādiet uz citu cilvēku ar pirkstu – tas ir sevišķi nepieklājīgs žests. Ja tā darīsit, jūs uzskatīs par neaudzinātu un nejauku. Vēl sliktāk būs, ja parādīsit uz cilvēkiem vai priekšmetiem ar kāju. Un nelieciet kājas uz galda.

    Netirgojieties neatlaidīgi un bargi. Kaut arī Taizemē tirgošanās par cenām ir diezgan ierasta, taji to dara pieklājīgi un ar smaidu. Ja cena šķiet saprātīga, labāk samaksājiet visu pieprasīto summu, izrādot cieņu pārdevējam un novērtējot viņa preci vai pakalpojumu.

    Nestāviet uz sliekšņiem – ne tikai svētnīcās, bet arī mājās, restorānos, veikalos un muzejos. Saskaņā ar tradicionālajiem taizemiešu ticējumiem zem ēkas sliekšņa dzīvo gars – šīs vietas sargātājs. Izrādot cieņu tam, kāpiet pāri slieksnim, bet nelieciet kājas uz tā.

    Neizvediet no valsts Budas attēlus bez atļaujas. Kaut gan dažos gadījumos tas ir atļauts, pastāv likumi, kas reglamentē, kādus Budas attēlus drīkst izvest. Pārdevēji var jums pārdot šādu suvenīru, nebrīdinot par spēkā esošajiem ierobežojumiem.

    Nepieskarieties taizemiešu galvām. Galva Taizemē tiek uzskatīta par svētāko ķermeņa daļu, un pieskarties tai drīkst tikai tuvākie radinieki, ģimenes locekļi. Vēl tas ir atļauts masieriem un medicīnisko procedūru veicējiem. Izvairieties pieskarties taizemiešu galvām, lai neizprovocētu neērtu situāciju.

    Smēķētāju ievērībai: Taizemē smēķēt aizliegts ne tikai sabiedriskās telpās un sabiedriskajā transportā, bet arī daudz kur ārā. Nesmēķējiet treniņu un sporta sacensību vietās, parkos, zooloģiskajos dārzos un tirgos. Pievērsiet uzmanību arī pludmalēs esošām smēķēšanas aizlieguma zīmēm un meklējiet šajās vietās nelielas smēķētājiem paredzētas zonas. Kopš 2014. gada Taizemē aizliegts smēķēt elektroniskās un tvaika cigaretes, tās ir aizliegts arī ievest valstī.

    Skaidra nauda, kartes vai mobilās bankas?

    Taizemē bez grūtībām varēsit norēķināties ar skaidru naudu – Taizemes batiem (THB). Par vienu eiro dod apmēram 35 batus. Tirgos, mazos veikaliņos, ielas pārtikas tirdzniecības vietās skaidra nauda ir neaizstājama alternatīva. Jums būs visērtāk iepirkties ar maza nomināla banknotēm – 20, 50, 100 batu. Lielākās vērtības banknotes ir 500 un 1000 THB. Bangkokas ielās valūtas maiņas punkti piedāvā labākus valūtas maiņas kursus nekā lidostās un viesnīcās, tāpēc vislabāk mainīt naudu pilsētā.

    Taizemes Tūrisma Pārvalde: Bangkoka, iepirkšanās centrs Central World

    Lielākajā daļā Bangkokas veikalu, viesnīcu, tirdzniecības centru un restorānu varēs norēķināties arī ar kredītkarti vai debetkarti, bet ārpus pilsētas tas var būt sarežģītāk. Ja aizceļosit uz mazpilsētām, iespējams, vienīgā iespēja norēķināties būs skaidra nauda. Atcerieties, ka veikalos dažreiz iekasē nelielu maksājumu par norēķinu karti, tāpēc maksājot vienmēr jautājiet par to. Un vēl – pirms ceļojuma paziņojiet savai bankai par sagaidāmām starptautiskām operācijām, lai, esot Taizemē, izvairītos no problēmām (piemēram, konta vai kartes ierobežojumiem).

    Izņemot skaidru naudu Taizemes bankomātos, nebrīnieties, ka tie no ārvalstu kartēm dažreiz ietur apmēram 220 batu pakalpojuma maksu (ap 6 eiro). Tāpēc centieties vienā reizē izņemt lielāku summu, nevis vairākas reizes mazas summas. Izņemot naudu bankomātos un maksājot ar karti veikalos, vienmēr izvēlieties vietējo valūtu (THB). Šādi varēs izvairīties no nelabvēlīga valūtas maiņas kursa. Bankomātus jūs visbiežāk atradīsit tur, kur uzturas tūristi – tirdzniecības centros un veikalos 7-Eleven.

    Taizemes Tūrisma Pārvalde: Bangkoka, The EmQuartier, luksusa iepirkšanās centrs

    Cits norēķinu veids, kas Taizemē kļūst arvien populārāks, ir mobilie maksājumi. Šeit darbojas tādas lietotnes kā Wise un Revolut, ļaujot viegli un lēti mainīt valūtu. Tās automātiski konvertē valūtu pēc vidējā tirgus kursa katrā maksāšanas reizē.

    Kādu maksājumu veidu jūs izvēlēsities, ir atkarīgs tikai no jums, bet vislabāk, kad ir vairākas maksājumu alternatīvas, ko var izmantot pēc situācijas – vai jūs apceļojat pilsētas, vai atpūšaties tūristiskās vietās, vai nonākat mazpilsētās un ciemos. Jūs noteikti nenožēlosit, ja jums būs kabatā kaut cik skaidras naudas.

    Ņemiet vērā laikapstākļus un sezonas

    Kad nu ir labākais laiks Taizemes apmeklēšanai? Daudzi neiedziļinoties atbildētu – jebkurš. Svarīgi ir aizbēgt no pelēkajām debesīm. Patiešām, Taizemē tūristam ir jauki visos gadalaikos, bet ceļojot derētu zināt par šīs valsts klimata īpatnībām. Vispirms padomājiet, vai jums patīk karstums vai lietus. Kas ir patīkamāk – spoža saule un tūristu pilnas pludmales vai pastāvīgi lietusgāžu laistīta, zaļojoša un atveseļojoša daba?

    Ja patīk vēsāks un sausāks laiks, jūs esat viens no daudzajiem statistiskajiem tūristiem, kuri uzskata par patīkamāko laiku atvaļinājumam Taizemē sauso sezonu, kas ilgst no novembra līdz aprīlim. Šajā laikposmā debesis visbiežāk ir skaidras, gaisā ir mazāk mitruma un temperatūra svārstās no 29 °C līdz 35 °C. Tad vispatīkamāk baudīt pludmales, apmeklēt pilsētas un pētīt kultūras objektus.

    Karstā sezona, kas ilgst no aprīļa līdz jūnijam, atnes valstī karstu un mitru laiku, ar ko nepietiek, lai izkliedētu lielos tūristu pūļus pludmalēs. Temperatūra šajos mēnešos var būt ļoti augsta. Kaut arī vairums cilvēku tad cenšas paslēpties vēsās mājās un tirdzniecības centros, kur pilnā sparā dūc gaisa kondicionētāji, ir noteikta atpūtnieku daļa, kam tieši pretēji šādi laikapstākļi patīk.

    Jūnijā Taizemi sasniedz atsvaidzinošs vasaras lietus, atnesot atelpu no karstuma un sākot lietus sezonu, kas ilgst līdz septembrim. Tā patīk zaļās dabas tīkotājiem un kultūras objektu pētniekiem, kas vēlas izvairīties no pūļiem. Tas ir ideāls laiks, lai baudītu Ziemeļtaizemes un Centrālās Taizemes skaistumus un apmeklētu mazāk zināmas vietas valstī. Lielākās tūristu plūsmas tad novirzās uz Ko Samui, Ko Pha Ngan un Ko Tao. Lietus sezonas mēnešos līst patiešām ne visu un ne katru dienu (tropiskās lietusgāzes visbiežāk ir īslaicīgas un stipras), tāpēc varat nešaubīties – tik un tā jūs priecēs saule un siltums.

    https://www.thecoloursofthailand.com/

    Satura mārketings

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē