Kādi cilvēki visbiežāk saskaras ar miega traucējumiem? Ar ko tas ir saistīts?
Biežāk ar miega traucējumiem saskaras cilvēki, kuri ir trauksmaināki pēc dabas. Reakcijas uz stresu ir individuālas, bet šajā gadījumā varbūtība, ka parādās bezmiegs, ir lielāka, jo stress ir viens no faktoriem, kas „palaiž” bezmiega mehānismu. Protams, nevar universāli uzzīmēt portretu cilvēkam, kuru noteikti piemeklēs bezmiegs, jo faktori var būt ļoti dažādi, arī hroniskas saslimšanas veicina bezmiegu.
Kādas ir pacientu biežākās sūdzības?
Biežākās sūdzības ir grūtības aizmigt, bieža pamošanās naktī pēc kuras nevar aizmigt. Vēl klasiska sūdzība ir pamošanās no rīta agrāk nekā plānots. Kad izjautāju pacientu, kā tad paiet nākamā vai pat pāris nākamās dienas pēc šiem miega traucējumiem, cilvēki sūdzas par grūtībām dienas laikā koncentrēties, nogurumu, miegainību.
Ko darīt, ja ir slikts miegs?
Pamatu pamats ir miega higiēna, kas ir pasākumu kopums, ko vajadzētu pielietot, tajā skaitā arī rutīna pirms miega. Līdzīgi kā bērnus līdz gada vecumam māca gulēt, arī pieaugušo vecumā ir rituāli, kurus piekopt, kuri signalizē galvas smadzenēm: tagad laiks gulēt!
Ja aizmigšana prasa stundu vai pat divas – vai tas ir normāli?
Nē, tas ir par daudz. Pētījumu literatūra pieļauj aizmigšanas laiku līdz 30 minūtēm. Aizmigt pusstundas laikā ir absolūti normāli. Ja nepieciešams ilgāks laiks, tas ir rādītājs, ka kaut kas nav kārtībā un vajadzētu pievērst uzmanību miega higiēnai, miega režīmam, kā cilvēks tam gatavojas, lai tā nepārvērstos par hronisku problēmu.
Cilvēki ar miega problēmām mēdz lietot melatonīnu, ko var nopirkt bez ārsta receptes. Kas ir šis miega hormons melatonīns?
Melatonīns ir miega hormons, ko izstrādā galvas smadzenes. Šis hormons palīdz mums aizmigt, palaist miegu veicinošus mehānismus, lai mēs varētu sekmīgi gulēt. Dabiski bērniem un pusaudžiem melatonīna ir pietiekami, bet, gadiem ritot, tā daudzums var samazināties. Cilvēkiem, vecākiem par 40 gadiem, miega hormona melatonīna līmenis pastāvīgi krītas, tāpēc lielai daļai gados vecāku cilvēku nākas cīnīties ar bezmiegu.
Good Sleep Spray ir oriģinālprodukts miegam, ko radījis Latvijas farmācijas uzņēmums Lotos Pharma. Good Sleep Spray iedarbojas uz biežākajiem bezmiega iemesliem – melatonīna trūkumu un dienā radīto stresu. Good Sleep Spray sastāvā esošais melatonīns palīdz samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku1, savukārt pasifloras lakstu ekstrakts iedarbojas nomierinoši, palīdz relaksēties un uztur veselīgu miegu. Good Sleep Spray ir radīts, lai tas būtu pieejams visiem - tas ir finansiāli izdevīgākais melatonīnu saturošais produkts Latvijas tirgū, jo viens iepakojums pietiek 7 mēnešiem.
Good Sleep Spray izsmidzina zem mēles 20 minūtes pirms gulētiešanas.
Ar Good Sleep Spray izbaudi pilnvērtīgu miegu jau šonakt!
1 Labvēlīgo ietekmi panāk, uzņemot vismaz 1 mg melatonīna neilgi pirms gulētiešanas.
Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.