Everts bija plānots un ļoti gaidīts bērns. Biju nodrošinājis, lai grūtniecības laiks sievai būtu maksimāli mierpilns. Dzemdības noritēja bez sarežģījumiem, un saulainā rītā Pierīgā dzima mūsu zēns ar Apgares skaitli 10/10. Ideāli!
Taču pēc tam viss tikai sākās… Pēc katras ēdienreizes – mammas piena – Everts jutās slikti. Paēda un raudāja, rāva augšā kājiņas. Nojautām, ka vainīga ir vēdera darbība, jo dēla puncītis mēdza uzpūsties. Nesapratām, kāpēc tā?! Mātes piens taču ir labākais, ko dot zīdainim. Jau tāpat ikdienā abi uzņemam vienkāršu un veselīgu pārtiku, apzināti izvairoties no pārlieku saldiem un trekniem ēdieniem. Taču tagad sieva vispār bija neziņā, ko ēst, ko neēst, un no šī stresa ar katru dienu kļuva “caurspīdīgāka”.
Ģimenes ārste mēģināja mūs mierināt, sakot, ka tā var būt – jaundzimušā nemiers pēc ēšanas saistīts ar mazulīša kuņģa un zarnu mikrofloras nobriešanu un aklimatizēšanos. Viņa ieteica kaut ko pamainīt jaunās māmiņas uzturā, pieļaujot iespēju, ka varbūt tomēr mazajam kaut kas nepatīk, un piebilda, ka šis laiks kaut kā vienkārši ir jāpārdzīvo. Viegli teikt…
Tā nu mēs, iespējams, būtu mocījušies vēl krietnu laiku, ja mana viedā sieva laimīgā kārtā nebūtu noskatījusies “Māmiņu kluba” tiešsaistes lekciju, kurā gastroenteroloģe stāstīja par zīdaiņa zarnu mikrofloru, skaidrojot, kāpēc bērnam ir vitāli nepieciešams papildus uzņemt probiotikas.
Ārste skaidroja, ka pirmās tūkstoš dienas no bērna ieņemšanas brīža ir vitāli svarīgas mazā cilvēka augšanai un viņa kuņģa un zarnu attīstībai, jo šajā laikā notiek intensīva vielmaiņas, iekšējās sekrēcijas un imūnsistēmas, kā arī kuņģa un zarnu mikrofloras izveidošanās. Izcils palīgs šajā laikā ir labās baktērijas, kas palīdz šo baktēriju mājvietu izveidot harmonisku.
Ārste nosauca šo problēmu vārdā – tās ir kolikas, kas mazuli nomoka, – un sacīja, ka koliku radītos simptomus daļēji var saistīt ar gāzu uzkrāšanos vēderā. Esot statistika, ka no kolikām cieš aptuveni desmitā daļa zīdaiņu visā pasaulē, taču pēdējo gadu pētījumi pierāda, ka ir konkrētas labās baktērijas, kas šajā situācijā bērniņiem spēj palīdzēt. Lai mazinātu gāzu uzkrāšanos, ir svarīgi parūpēties par optimālu bērna zarnu mikrofloras sastāvu, pēc iespējas barojot viņu ar mātes pienu un papildus dodot probiotikas.
Lekcijā tika īpaši uzsvērts, ka koliku gadījumā mazulim noteikti nevajadzētu dot medikamentus, savukārt probiotikas vajadzētu piemeklēt pēc noteiktas baktēriju sugas pozitīvajām īpašībām, piemēram, Lactobacillus reuteri un Bifidobacterium breve ir sugas ar vairākiem labiem zinātnisko pētījumu pierādījumiem tieši koliku profilaksē un ārstēšanā. Tāpēc šādā gadījumā aptieku plauktos vajadzētu meklēt probiotikas, kuru sastāvā ir šo baktēriju sugas un kuras var lietot mazulītim kopš dzimšanas. Sieva piefiksēja, ka ir jāskatās, lai baktērijas būtu mikrokapsulētas, jo tas nozīmē, ka tās ir pasargātas no kuņģa skābās vides un aktivizējas tikai zarnu traktā. Tika arī minēts, kādas probiotikas atbilst šiem kritērijiem – LYLBIOTIC Baby Drops.
Lieki teikt, ka vakarā, pārrodoties mājās, mani sagaidīja darba uzdevums – doties uz aptieku pēc konkrētā produkta. Taču es savam dēlam došu tikai un vienīgi pārbaudītu produktu! Tāpēc lūdzu sievai pauzi un sāku CSI cienīgu izmeklēšanu.
Probiotikas LYLBIOTIC Baby Drops vietējā farmācijas zīmola LYL love your life ® gādībā tiek ražotas Itālijā, un to formula veidota, ievērojot Eiropas Bērnu gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un uztura biedrības jaunākās vadlīnijas. Labi! Vēl vairāk – LYLBIOTIC Baby Drops efektivitāti un drošu lietošanu atzīst Gremošanas Slimību biedrība. Perfekti!
Šīs probiotikas viena deva satur vismaz miljardu labo baktēriju un trīs visvairāk pētīto mikroorganismu kultūras – tas ir bērnam diennaktī ieteicamais baktēriju daudzums ar mērķi nodrošināt iedarbības efektivitāti.
Tāpat zīmols min, ka savu piedāvājumu balsta uz zinātnes pierādījumiem. Mūsdienās viss ir internetā, līdz ar to nekādas grūtības man nesagādāja atrast un iepazīties ar informāciju par pētījumiem, kuros apskatītas konkrētās baktērijas, kas ir LYLBIOTIC Baby Drops sastāvā. Cepuri nost, ražotājs patiesi ir ieguvis Oskaru manās acīs!
Tāpat man bija svarīgi arī tas, ka LYLBIOTIC Baby Drops ir 100% dabisks produkts, nesatur ģenētiski modificētas sastāvdaļas, fruktozi, mākslīgās krāsvielas un konservantus, glutēnu, laktozi un plazmīdas (DNS molekulas, kas nodrošina rezistenci pret antibiotikām).
Iedziļinājos tēmā, ko nozīmē “lai baktērijas būtu mikrokapsulētas”, un jau angļu valodā rakstošās vietnēs atradu informāciju. Šī tehnoloģija pastiprina baktēriju izdzīvošanu ķermenī tranzīta laikā, veidojot efektīvu barjeru sekmīgai nokļūšanai zarnās. Šādos gadījumos probiotikas ir piecas reizes efektīvākas salīdzinājumā ar citiem produktiem, kam netiek izmantota mikrokapsulēšanas metode. LYLBIOTIC Baby Drops ir mikrokapsulēts lakto un bifido baktēriju komplekss. Līdz ar to ir garantēts, ka 100% šī produkta sastāvā esošo baktēriju sasniedz zarnu traktu un aktivizējās tikai tur.
Konstatēju, ka zīmola mājaslapā lyl.eu ir arī e-veikals. Turklāt tobrīd tur bija ļoti izdevīga akcija – pērkot divus iepakojumus, vienu varēja saņemt dāvanā.
Sacīts – darīts, uz aptieku tajā vakarā neskrēju, trīs klikšķi… un jau nākamajā dienā saņēmām savu pasūtījumu.
Sieva priecājās, ka LYLBIOTIC Baby Drops iepakojumam ir pievienota mērpipete, kas ļauj ērti un droši dozēt ieteicamo diennakts devu, jo nav jāveic pilienu uzskaite. Zīdainim produktu var iedot, uzpilinot uz mātes krūtsgala vai māneklīša, vai arī iepilināt no pipetes tieši mutē, kā mēs darām Evertam. Savukārt es novērtēju 3Phase® iepakojuma tehnoloģiju – baktērijas iekrīt šķīdumā un aktivizējas tikai produkta atvēršanas brīdī.
Zināt, par ko bija mūsu abu jauno vecāku vislielākais prieks? Par Everta omulību un iespēju mums visiem trim normāli pagulēt! Labs miegs ir zelta vērtē! Jebkurā vecumā! Lai arī jūsu mājās saldi sapņi!
UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU.