• Intīmās dzīves nedienas – kā intīmās probiotikas palīdz?

    Reklāmraksts
    1. februāris, 2023
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Publicitātes foto
    Diskomforts intīmajā zonā ir ļoti delikāta problēma, kas ne tikai ļoti ietekmē sievietes ikdienas pašsajūtu, bet arī var liecināt arī par nopietnākām, ar veselību saistītām problēmām. Biežākās sūdzības, kādas parasti tiek atzīmētas, ir sausuma sajūta, nieze, izdalījumu palielināšanās, to krāsas un smaržas maiņa, sāpes dzimumakta laikā un sāpīga urinācija. Kāpēc rodas šādas sūdzības un kā to novērst?

    Iemesli šiem simptomiem var būt dažādi, piemēram, izjaukts dabiskais maksts baktēriju (mikrofloras) līdzsvars, rauga sēnītes vai nelabvēlīgu mikroorganismu savairošanās, ķīmisks kairinājums no veļas pulvera vai nepareizi izvēlētām intīmajām ziepēm. Savukārt, sievietēm pēc 50 gadu vecuma menopauzes dēļ izteikti pieaug sūdzību skaits par intīmās zonas diskomfortu, kas galvenokārt saistīts ar sievišķā hormona estrogēna strauju mazināšanos.

    2023. gadā veiktā pētījumā noskaidrots, ka 7 no 10 sievietēm, kuras atzīmē ar diskomfortu saistītas intīmās zonas sūdzības, atzīst, ka simptomi ietekmē arī viņu seksuālo dzīvi. Tāpat tika noskaidrots, ka šīm sievietēm intīmās zonas problēmas negatīvi ietekmē dzīves kvalitāti kopumā.

    Bet kas tad galu galā gādā par maksts veselību? Atbilde slēpjas pienskābajās baktērijās! Tās ir baktērijas, kas atrodas veselā makstī un atbild par mūsu intīmās zonas labsajūtu. Pienskābās baktērijas izstrādā pienskābi un rūpējas par skābu vidi makstī. Šī vide nodrošina intīmās zonas aizsardzību pret sēnītēm un nelabvēlīgiem mikroorganismiem.

    Ja runājam par izjauktu intīmās zonas mikrofloras līdzsvaru, lieliski palīgi ir intīmās probiotikas. Tās ir pienskābās baktērijas, ko iespējams uzņemt papildus kapsulu veidā, piemēram, LIVEO intime. Baktērijas no zarnu trakta izejas migrē uz maksti, kur veido pienskābo baktēriju kolonijas, kas palīdz atgriezt pareizu, skābu vidi un stiprina dabisko mikrofloru, neļaujot nelabvēlīgajām (patogēnajām) baktērijām pārņemt virsroku.

    Bet ne visi pienskābo baktēriju jeb intīmo probiotiku celmi ir ar vienādu efektu, ja runājam par zinātniskiem pierādījumiem. Pasaulē visvairāk izpētīta un sevišķi atzīta ir divu pienskābo baktēriju celmu L. reuteri (RC-14®) un L. rhamnosus (GR-1®) kombinācija. Vienīgā šāda, pierādīta kombinācija Latvijā atrodama LIVEO intime produktā. Tai zinātniski pierādīti neskaitāmi labvēlīgi efekti uz sievietes intīmo veselību. Piemēram, L. reuteri (RC-14®) un L. rhamnosus (GR-1®) kombinācija veicina skābas vides atjaunošanu makstī, atjauno veselīgu mikrofloras līdzsvaru, mazina izdalījumus no maksts. LIVEO intime probiotikas sievietēm rekomendē lietot arī Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija.

    LIVEO intime var lietot gan profilaktiski vienu pašu, gan arī kombinācijā ar antibiotikām vai pretsēnīšu medikamentiem, ja tā rekomendējis ārsts. Šādā gadījumā ātrāk tiks atjaunota veselīga maksts mikroflora, ja gadījies saslimt ar, piemēram, bakteriālās vaginozes vai piena sēnes infekciju. Veselības speciālisti rekomendē labāk laicīgi parūpēties par savu veselību un intīmās probiotikas kursu veidā ik pa brīdim lietot arī profilaktiski, jo tādējādi atbalstīsim savu dabisko maksts mikrofloru.

    LIVEO intime ir efektīvs palīgs sievietes intīmajai mikroflorai, kas satur visvairāk zinātniski pierādītās labās baktērijas. Tas ir zinātnē balstīts rezultāts, kam sievietes uzticas jau 14 gadus! Ikdienā viegli lietojamas, jo tās ir ērti uzņemamu kapsulu veidā (lieto norijot). Esi pārliecināta par rezultātu – īpaša ražošanas tehnoloģija pasargā labās baktērijas no kuņģa skābās vides un nodrošina to nokļūšanu makstī.

    Avoti:

    https://www.chr-hansen.com/en/human-health-and-probiotics/our-probiotic-strains/urex

    Chow K et al. Impact of (recurrent) bacterial vaginosis on quality of life and the need for accessible alternative treatments. BMC Womens Health. 2023

    Anukam et al, Microbes and Infection, 2006, 8(12–13):2772–2776.
    Martinez et al, Canadian Journal of Microbiology, 2009; 55(2):133–138.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē