• Antioksidantu karalis astaksantīns – rūpēs par tavu karalisko labsajūtu jebkurā vecumā

    Reklāmraksts
    Šodien
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Lai gan mūsdienās uz faktoru “novecošana” skatās citādi nekā, piemēram, pirms 100 un pat 50 gadiem, domāju, ka ikvienai sievietei 40. dzimšanas diena liek apstāties un iepauzēt, ieklausīties sevī un noformulēt, kurā punktā šobrīd atrodas viņas dzīve un kā pret to attiekties. Vismaz man, nesen atzīmējot savus 40, nācās par to domāt, lielākoties apkārtējo sveicienos ietverto frāžu (“Tikai tagad sāksies īstā dzīve”, “Tu savā vecumā izskaties brīnišķīgi” utt.) dēļ, bet arī pašai galvā jaucās dažādas domas: vai tiešām tas viss – pirmās novecošanas pazīmes, ādas sagurums – attiecas uz mani? Es taču joprojām jūtos jauna, starojoša, pat aušīga!

    Ja godīgi, neskatoties uz to, ka iekšēji jūtos lieliski un par veselību sūdzēties nevaru, kopš kāda laika sākušas saasināties attiecības ar spoguli – nevaru un nevaru “sarunāt ar to”, ka viss ir tāpat kā 25 gados, īpaši sejas āda… Es, protams, pieslejos jaunākajām tendencēm, kas pauž, ka “Pro-novecošana ir jaunā pret-novecošana”, proti, tā vietā, lai visiem spēkiem un līdzekļiem cīnītos ar dabiskajiem procesiem, pārslēdzamies uz to, lai izdzīvotu šos procesus un justos labi, pārliecināti un skaisti jebkurā vecumā.[1]

    Pro – aging filozofija turklāt paredz arī to, ka svarīga ir iekšējā harmonija, vesels organisms, fiziskās aktivitātes, labs miegs un tāpat vien mans iekšējais skaistums un labsajūta nebūs redzama, ja neuzņemšu visam organismam nepieciešamās uzturvielas, vitamīnus un antioksidantus.

    Lai saņemtu profesionāļa viedokli un ieteikumus, uzaicināju uz kafiju klasesbiedreni, profesionālu dermatoloģi, un no viņas uzzināju daudz svarīgas informācijas. Pirmkārt, pētījumos ir apstiprināts – populārie pretnovecošanas krēmi palīdz tikai vizuāli: tie uzlabo ādas izskatu, bet ne stāvokli un dziļākos slāņus. Tāpēc par efektīvākiem uzskatāmi līdzekļi, kuru sastāvā ir antioksidanti, jo tie iedarbojas ādā tur, kur tā veidojas, – dziļi iekšienē. Grumbiņas, ādas sausumu, “vecuma plankumus” izraisa šūnu DNS bojājumi, kur savukārt vainojami brīvie radikāļi, kas oksidējas dažādās organisma struktūrās, un uz ādas šīs iedarbības sekas ir visredzamākās. Cīņā ar šo postošo iedarbību antioksidanti ir labākie “bruņinieki”. Ja nu gadījumā kaut ko no sacītā būšu piemirsusi, ārste ieteica noskatīties raidījumu “Skaistums un jaunība”, kurā cita daktere – Jana Janovska – stāsta par novecošanu un antioksidantiem[2]. No šī raidījuma uzzināju arī to, ka nesenie pētījumi antioksidantu vidū īpaši izceļ vienu – astaksantīnu.

    Kas tad ir šī par antioksidantu karali dēvētā viela? Astaksantīns ir dabā spēcīgākais antioksidants, pigments, kas rodams dzīvnieku un augu organismos, no kuriem visvairāk astaksantīna satur vienšūnu mikroaļģes Haemotococcus pluvialis. Starp citu, šis pigments piešķir oranži rozīgo krāsu jūras iemītniekiem – lasim, garnelēm, omāriem, vēžiem, kā arī stiprina to imunitāti un auglīgumu[3]. Atšķirībā no jau zināmajiem antioksidantiem astaksantīns sargā no brīvajiem radikāļiem abas šūnas membrānas puses, nevis tikai vienu, un spēj nokļūt audos, kur citi netiek klāt, piekļūstot, piemēram, arī acu un smadzeņu audiem. Līdz ar to astaksantīns ietekmē visu orgānu veselību – kā jau karalim, tam ir plaši ietekmes lauki!

    Meklējot vairāk informācijas par šo antioksidantu, nācās secināt, ka tas ir gluži vai pēdējo gadu brīnumainākais atklājums: Holivudas zvaigznes to sauc par skaistuma kapsulu, kas palīdz ādai starot gluži vai no iekšienes, bet pētnieki uzsver tā pārsteidzoši jaudīgo iedarbību: astaksantīns uzlabo ādas mitrumu un elastību, samazina pigmentācijas laukumus un krunciņas ap acīm, kā arī kavē citus novecošanas procesus un labvēlīgi iedarbojas uz dažādu orgānu darbību. Zinātnieki par vissvarīgāko astaksantīna ietekmes orgānu uzskata smadzenes, jo savas unikālās ķīmiskās struktūras dēļ tas viegli pārvar asins-smadzeņu barjeru un nodrošina smadzenēm jaudīgu aizsardzību, uzlabo koncentrēšanās spējas un atmiņu[4].

    Šis antioksidants iedarbojas arī uz redzi, uzlabojot to 28 reizes efektīvāk par ierastajiem preparātiem. Lietojot astaksantīnu, īpaši pie datora strādājošajiem, redze uzlabojas, kļūst asāka, aktivizējas asinsrite acu sīkajos asinsvados, mazinās sasprindzinājums, acs spēj pielāgoties dažādiem attālumiem. Tāpat tas spēj stāties ceļā vecuma raisītām kaitēm – acs makulārajai deģenerācijai un nukleārajai kataraktai[5].

    Pētījumi pierādījuši arī astaksantīna labvēlīgo ietekmi uz locītavu veselību: tas lieliski palīdz profilaksē pret osteoartrītu un mazina locītavu sāpes un artrīta izpausmes, pateicoties pretiekaisuma īpašībām[6]. Vēl kas būtiski – astaksantīnam ir lieliskas spējas aizsargāt organismu no oksidatīvā stresa un darboties kā pretvēža līdzeklim – tas samazina vēža šūnu augšanu un migrāciju, īpaši kolorektālā vēža, melanomas un kuņģa karcinomas gadījumos[7].

    Tikpat lielu ietekmi astaksantīns atstāj uz sirds veselību: eksperimentālajos un klīniskajos pētījumos norādīts, ka dabīgais astaksantīns var uzlabot sirds un asinsvadu darbību – mazināt asinsspiedienu, normalizēt asins lipīdu rādītājus, mazināt  triglicerīdu un “sliktā” ZBL holesterīna līmeni un paaugstinot “labā” ABL holesterīna līmeni, attālinot pangu veidošanos un mazinot trombozes risku[8].

    Pēc šādas informācijas uzzināšanas būtu grēks vismaz nepamēģināt tik izslavēto līdzekli, īpaši tāpēc, ka tas sola pozitīvi ietekmēt ne vien ādas, bet visa organisma veselību. Tāpēc meklēju ziņas, kur un kādā veidā tas iegādājams Latvijā. Par brīnumu sev atklāju, ka šeit to vairākus gadus piedāvā vietējais ražotājs LYL Love your life®. Farmaceite zināja stāstīt, ka LYL ASTAXANthin ir 100 % tīrs un dabisks produkts, kas iegūts Zviedrijā no aļģēm pilnīgos bezskābekļa apstākļos un maigā temperatūrā, garantējot maksimālo dabā paredzēto efektivitāti un koncentrāciju.

    LYL ASTAXANthin ir Latvijā vienīgais dabīgā astaksantīna avots spēcīgajā 4mg devā. Teikšu godīgi: jau pēc pāris nedēļu lietošanas jūtu, kā mans iekšējais starojums un lieliskā pašsajūta liek vispār aizmirst par gada skaitli pasē!

    UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU.


    [1] https://www.foreo.com/mysa/why-is-pro-aging-the-new-anti-aging/

    [2] https://www.youtube.com/watch?v=13kSx6NunFM

    [3] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6117702/

    [4] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6117702/

    [5] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7281326/

    [6] https://www.biospherenutrition.co.nz/blogs/astaxanthin/astaxanthin-for-joints-joint-health-and-joint-pain

    [7] https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1043661819327367

    [8] https://www.vitafoodsinsights.com/heart/beat-goes-astaxanthin-heart-health

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē