• 5 mīti par kosmētikas iepakojumu pārstrādi

    Reklāmraksts
    Vakar
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Lai kliedētu maldus par to, ka kosmētikas un kopšanas produktu iepakojumu šķirošana ir sarežģīta un nevajadzīga, apkopojām piecus izplatītākos mītus, tos skaidro SIA “Latvijas Zaļais punkts” direktors Kaspars Zakulis.

    Kosmētikas iepakojumi netiek pārstrādāti, tāpēc tos nav vērts šķirot

    «Tā nav taisnība! 2023. gadā projekta “Šķirot ir dabiski” laikā pārstrādei tika nodoti 1860 kilogrami plastmasas iepakojuma. Sagaidām, ka 2024. gadā apjoms būs vēl lielāks,» norāda Kaspars Zakulis. Viņš uzsver, ka ieradums šķirot kosmētikas iepakojumu palīdz samazināt poligonos nodoto atkritumu daudzumu.

    Pirms nodošanas iepakojums jāizmazgā pilnīgi tīrs

    Pirms iepakojuma nodošanas pārstrādei ir svarīgi to izskalot, taču nav nepieciešams pārlieku cītīgi mazgāt, tā taupām citus resursus. K. Zakulis norāda, ka rūpnīcās iepakojumu skalo ar īpaši jaudīgām iekārtām. Neliels kosmētikas līdzekļa atlikums pārstrādei netraucēs.

    Kosmētikas iepakojums ir pārāk mazs, lai to pārstrādātu

    Izmēram nav nozīmes! Modernās plastmasas pārstrādes tehnoloģijas spēj apstrādāt arī maza, piemēram, ceļošanas izmēra iepakojumu. Tas nozīmē, ka ikviens nodotais iepakojums ir svarīgs ieguldījums atkritumu šķirošanā.

    Dažādi iepakojuma materiāli, piemēram, uzlīmes un vāciņi, jāšķiro atsevišķi

    Lielākajai daļai kosmētikas iepakojuma nav nepieciešama dažādu materiālu atdalīšana – to veic rūpnīcā. Tāpēc uzlīmes vai vāciņi nav jānoņem.

    Šķirošana ir pārāk sarežģīta un laikietilpīga

    Apvieno šķirošanu ar iepirkšanos! Mājās nav nepieciešams speciāls konteiners kosmētikas iepakojumam. Ik reizi, dodoties uz “Drogas”, kur ir pieejams šķirošanas punkts, paņem līdzi tukšo iepakojumu un nodod pārstrādei. 

     Projekts “Šķirot ir dabiski” tiek realizēts kopš 2021. gada, un to organizē “Drogas”, “Latvijas Zaļais punkts” un “Garnier”, veicinot ķermeņa, sejas un matu kopšanas produktu plastmasas iepakojumu šķirošanu un pārstrādi. Veikalos savāktie plastmasas iepakojumi tiek nodoti “Eco Baltia” grupas polimēru pārstrādes uzņēmumam “Nordic Plast”, kur tie tiek pārstrādāti otrreizējās izejvielās jaunu produktu ražošanai. Šķirot ir vienkārši un dabiski!

    Šķirošanas punkti ir pieejami šajos “Drogas” veikalos.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē