Savā Twitter ierakstā Nikola apraksta nupat notikušu situāciju, kurā viņa atradās vienā kompānijā ar pieciem līdz septiņiem vīriešiem. Šim cilvēku lokam pievienojies vēl viens vīrietis, kurš visiem paspiedis roku, izņemot Nikolai.
Viņa uzsver, ka vīrietis viņu pilnībā ignorējis, it kā viņa tur nemaz nebūtu. “Pazuda jebkāda cieņa pret šo cilvēku,” stāsta Nikola.
Vakar biju situācijā, kur esmu ar 5–7 vīriešiem, ienāk vēlviens un sasveicienās ar visiem, paspiež roku visiem un mani pilnīgi noignorē – tā, ka es tur nemaz nebūtu. Fantastiska sajūta. Pazuda jebkāda cieņa pret šo cilvēku.
— Nika (@NKristopane) June 29, 2021
Sociālo tīklu lietotāji aktīvi iesaistījušies diskusijās par to, kā vīrietim būtu pareizi šādā situācijā jārīkojas.
arī netīšām agrāk tā gadījies, ne aiz necieņas, bet aiz neziņas, kā pareizi sveicināt, lai nav neveikli un sapratu ka 'high-five’ ir labs vidusceļš starp rokas spiešanu un pliku čau.
— Edgars Bāliņš (@MrBalins) June 29, 2021
Nākamreiz iedod roku ar atslābinātu plaukstu uz leju, ar domu, lai paklanās un nobučo. Ja jau tik arhaiskas manieres, tad lai vismaz rituālu veic pareizi :D
— K (@and_kse) June 29, 2021
Šis tāds jocīgs moments, jo cik nu man ir sajēga par etiķeti, tad sievietei esot pirmajai jādod roka sasveicinoties.
— Mairis Skuja 💎 (@mairisskuja) June 29, 2021
Parasti rūpīgi cenšos skatīties žestus, ja nesniedz pirmā, tad pasveicinu ar vārdiem un pamāju ar galvu, smaids obligāts.
Pilnīgi noignorēt tas gan tā dīvaini.
es šādās situācijās parasti skaļi to arī nokomentēju («ir 21.gadsimts, sievietēm arī drīkst spiest roku») un sniedzu roku.
— Elīna Kursīte (@elinakursite) June 29, 2021
o, mūžīgā klope! Ja gribi, lai spiež roku, pati to arī dod. Nekad, neviens vīrietis manu rokasspiedienu nav atvairījis, ja man ienācis prātā to dot. Taču personīgi, vispār neciešu šito saspaidīšanos. Tās rokas parasti ir sviedrainas, sazin kur pabijušas, nafig vispār «jāspaida»?
— Roze (@RozeIeva) June 29, 2021
Cik atceros no lietišķās etiķetes augstskolā – sievietem spiež roku tikai tad, ja sieviete to pasniedz pirmā. Tas gan neatbrīvo no mutiskas sasveicināšanās.
— Nenormamma (@nenormamma) June 29, 2021
Esmu darbā šādā situācijā agrāk nonākusi, IT jomā nākas reizēm būt vienīgajai dāmai. Ja tā gadās, es visai skaļi saku – «Vai, mēs laikam neesam pazīstami/šodien tikušies» un dodos paspiest roku. Jā, sajūta ir briesmīga, bet pretējais cilvēks (cerams) nokaunas tādā brīdī.
— Anna Doškina (@bruuninja) June 29, 2021
Goda vārds, tā vīriešu ekskluzīvā rokas spiešana dažās latviešu kompānijās krīt uz nerviem. Kad dzīvoju Norvēģijā, tur, ienākot telpā un iepazīstoties, spieda roku vai sveicinājās ar visiem – neatkarīgi no dzimuma. Šī man liekas ļoti ok opcija.
— Kristine Spure (@KristineSpure) June 29, 2021
Ja sieviete pastiepj roku pirmā, tad noteikti paspiež. Vīrietis sievietei pirmais roku nesniedz. Tā tas ir bijis un tā tam būs būt līdz oficiālām etiķetes korekcijām.
— Kazis ⬛🟧 (@Gudris2) June 29, 2021