«Palīdzu strādāt ar politiskajām partijām, eju uz komisiju sēdēm, virzu sieviešu interešu aizstāvību. Dzimumu līdztiesība, sieviešu tiesības ir man tuvas tēmas, par kurām esmu rakstījusi maģistra darbu,» pamato Beata, kura ir studējusi Oksfordas Universitātē Lielbritānijā. «Esmu pareizajā vietā,» žurnālam «Privātā Dzīve» uzsver viņa.
Beatu piketā pie Saeimas klātienē atbalstīja mamma zīmola Nóló autore Viktorija Joniene un draugs miljonārs, Saeimas deputāta Aināra Šlesera vecākais dēls Edvards Šlesers. «Gājienā piedalījās arī mammas suns haskijs Vallijs, kurš ir Latvijas čempions,» piebilda Jonīte.
«Personīgi es ar vardarbību neesmu saskārusies. Un tas nav tāpēc, ka es būtu gudrāka vai labāka, – man vienkārši ir paveicies. Taču cilvēki, kas man bijuši tuvi, to ir piedzīvojuši. Esmu redzējusi, kā tas notiek. Tas nebija manā ģimenē, bet notika ar man pazīstamiem cilvēkiem,» saka Beata un atgādina – svarīgi ir nebūt vienaldzīgiem.
«Vardarbības statistika Latvijā ir traģiska. Mums ir visaugstākais sieviešu slepkavību rādītājs – četras no simt tūkstošiem mirst no partnera rokas.
Tas nozīmē, ka institūcijas nestrādā pietiekami koordinēti, likumi nav līdz galam izstrādāti. Arī sabiedrībā valda daudz aizspriedumu par to, ka tas, kas notiek kaimiņos aiz slēgtām durvīm, nav mana darīšana. Un nav arī tā, ka vardarbība notiek tikai reģionos un trūcīgajā sabiedrības slānī. Daudz cilvēku, kas nāk no ļoti turīgas vides, cieš no vardarbības. Un tā var būt arī finansiālā kontrole, kuru vīrietis gadiem ilgi vērš pret sievu. Instagramā tiek liktas skaistas bildes, bet patiesība ir šausmīga,» saka Beata.
Par to, kā aizritēja sieviešu solidaritātes gājiesn, uzzini jaunākajā žurnāla «Privātā Dzīve» numurā!