– Nezinu, cik daudzi lasītāji to zina, bet divdesmit gados tu paliki ar savu vecāko dēlu un vairākus gadus audzināji viņu viens. Dēla mamma jūs pameta. Tad jau sieviete tevi ir sāpinājusi.
– Nedomāju. Tas bija tāds mistisks notikums dzīvē. Tur pat nav ko runāt.
– Tādi notikumi bez sekām nepaliek.
– Man no tā nav vispār nekas. Ja kādreiz dēls sniegs interviju, tad varēsiet prasīt, kā viņam pietrūka. Viņam noteikti bija kreņķis dzīvot ar mani, šitādu kosmosu, kopā. Viņam bija grūtāk.
– Tagad ir aktuāli vīriešiem publiski stāstīt, kā viņi vardarbīgi cietuši no sievietēm. Tu arī varētu veidot stāstu, kā sievietes tev nodarījušas pāri.
– Man nav neviens nodarījis pāri. Tur pat konflikta nebija, vienkārši katrs aizslīdēja uz savu pusi, tur nebija ne lamāšanās, ne kasīšanās. Bērns, kur dzīvoja, tur palika. Mamma kaut kur aizbrauca, tā viņa vairs nav redzēta. Man nav ne mazākās jausmas, kur viņa ir. Šodien varbūt teiktu, ka viņai bija depresija. Bet man neliekas, ka jākultivē savas sajūtas un sava miskaste jāizber visiem uz galvas. Laikam esmu vecmodīgs, man neienāktu prātā pat ar tuviem draugiem vai radiem apspriest sievietes. Manī nav tāda faila. Bet tagad cilvēki tik jūtīgi kļuvuši, viņus vairs fakti neinteresē, ir tikai individuālās sajūtas. Varbūt tā ir jaunā terapija un nākamā paaudze būs laimīgāka, bet diezin vai, drīzāk būs cits jūtu grābeklis – telefoni un vientulība.
Citi lasa
– Bet ir apbrīnojami, ka esi ar šo faktu sadzīvojis.
– Tas nekādā veidā vairs nav manā dienas kārtībā.
– Vai tas ir mainījis tavu attieksmi pret sievietēm?
– Tas ir stulbums: no viena gadījuma radīt attieksmi pret grupu. Tas ir reāls loģikas trūkums. Ja tev ir bail no zobārsta, tad tāpēc, ka par vēlu aizgāji pie zobārsta un sāpēja. Tu biji tas muļķis, tāpēc no sevis vajag baidīties, nevis no zobārsta vai zoba. Es sev uzdodu jautājumu – no kā baidos un kāpēc? Nedzīvoju stereotipos – visas sievietes cūkas, jo pirmā mani pameta. Pats vainīgs, ja tevi pameta, kaut ko nepareizi darīji, un viss.
Vairāk lasi žurnāla «Santa» jaunajā numurā un portālā «Santa +».