«Jā, tas nav joks! Ierosinājums pārvest Puškina pieminekli uz Daugavpili ir pilnīgi nopietns. Puškinam ir saistība ar Daugavpili. Viens no viņa draugiem savulaik te bija ieslodzījumā. To pierāda Puškinam adresētās vēstules,» žurnālam «Privātā Dzīve» atzīst Elksniņš.
Kā zināms, Daugavpils cietoksnī no 1827. līdz 1831. gadam bija ieslodzīts krievu dzejnieka Aleksandra Puškina draugs – dekabrists Vilhelms Kihelbekers. Cietumā Kihelbekers strādāja pie Šekspīra «Makbeta» pirmo trīs cēlienu, traģēdijas «Ričards III», poēmas «Dāvids» un citu darbu tulkojumiem.
«Manuprāt, Puškins lieliski iederētos kultūrvēsturisko pieminekļu kopā, kurus cītīgi attīstām – Daugavpils cietoksni un tā vaļņus, kā arī Marka Rotko mākslas centru,» teic Elksniņš.
Viņaprāt, jezga ar pieminekļu aizvākšanu esot nejēdzīga. «Manuprāt, politiķi to izmanto sevis popularizēšanai – vispirms ķērās pie ielām, tagad pie pieminekļiem. Cīnīties pret pieminekļiem, kuri nevar atbildēt, šiem politiķiem godu nedara. Mēs nevaram ignorēt vēsturi, kas parāda gan labo, gan slikto, kam vairs nevajadzētu atkārtoties. Nākamais solis tad jau būs Puškina grāmatu un kirilicas aizliegums,» sašutis ir Daugavpils mērs.
Elksniņš arī paziņo: «Zinu, ka latviešiem piemīt viena tāda īpašība – spītība.
Tāpēc pieļauju, ka tagad, kad esmu piedāvājis Puškina pieminekli vest uz Daugavpili, tas nemaz netiks demontēts. Un varbūt arī tas būs risinājums. Laiks rādīs, vēsture novērtēs.»
Citas interesantas ziņas lasiet žurnāla «Privātā Dzīve» jaunākajā numurā!