Ledus milža pasaulē
Ne tik ilgmūžīgs, bet tikpat skaists kristāls ir ledus, un šīs mantas Alpos, protams, netrūkst. Turklāt tas ir ne tikai uz kalniem, bet arī tajos iekšā. Joprojām nevaru saprast, kā dabas pētniekam Antonam fon Posseltam-Čoriham ienāca prātā ielīst kādā caurumā augstu kalnu grēdā, ko no zemes vispār pat redzēt nevar, bet tā viņš 1987. gadā atklāja milzīgu alu sistēmu, kuru nosauca par ledus milža pasauli – Eisriesenwelt.
Alā joprojām notiek izpētes darbi, līdz šim apgūti ir vairāk nekā 20 kilometri alu, bet tā esot tikai neliela daļa. Šo vietu ik gadu apmeklē simtiem tūkstošu interesentu. Uz alu var nokļūt ar īpašu gaisa tramvaju, kas paceļ 1586 metru augstumā, kur ir ieeja alā, bet var arī kāpt kājām pa taku, kas izbūvēta gar kalnu. Nokļūšana līdz alai un pārvietošanās pa pašu alu ir diezgan apgrūtinoša, tāpēc šis objekts nav īsti ieteicams cilvēkiem ratiņkrēslos.
Iekšā fotografēt nedrīkst, apmeklētājiem tiek iedotas lampas, gidiem ir magnēzija gaismekļi – tas ir vienīgais apgaismojums, kura gaismā var apbrīnot iespaidīgos ledus veidojumus.
Jāņem vērā, ka iešana ir pa dēļu taku, kas novietota uz ledus, un brīžiem arī pa ledu, turklāt alā ir sasodīti auksti, tāpēc noteikti jāpaķer līdzi siltas drēbes, arī vasarā. Ledus milža pasaule tūristiem atvērta no 1. maija līdz 27. oktobrim.
Ceļojuma turpinājums: