SS.com sludinājumā minēts, ka divstāvu ēka celta 1964.gadā pēc arhitekta Artūra Reinfelda projekta funkcionālisma stilā kā mākslinieku rezidence. Zemesgabala kopējā platība ir 2600 kvadrātmetri, bet ēkas platība ir 300 kvadrātmetri un tajā ir desmit istabas. Māja atrodas blakus ezeram, īpašumā ir arī dārzs un garāža.
Pašlaik mājā dzīvo Džemmas Skulmes dēls mākslinieks Juris Dimiters ar ģimeni un viņa māsa Marta Skulme ar ģimeni. Žurnālam Kas Jauns Juris Dimiters godīgi atzīst, ka bez mammas pensijas, kas bijusi ap 2150 eiro mēnesī, viņi Mežaparka īpašumu nevar atļauties uzturēt. Līdz šim ar Džemmas Skulmes pieklājīgo pensiju bijusi bijusi iespēja gan norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem, gan apmaksāt gāzes un elektroenerģijas rēķinus, gan pa daļām nomaksāt nekustamā īpašuma nodokli, kas patlaban pārsniedz divarpus tūkstošus eiro gadā jeb apaļus 666 eiro katrā ceturksnī. Viņa paša pensija esot vien 130 eiro mēnesī, savukārt māsa Marta saņem invaliditātes pensiju, kas arī esot niecīga. Pēc viņa aprēķiniem kopš mammas nāves dzimtas ikmēneša ienākumi samazinājušies 16 reižu. Un māksliniekam sāpot sirds, ka šobrīd jāķeras pie dzimtas relikviju – mammas gleznu – izpārdošanas, „vergojot” namīpašumam.
Pēc sludinājuma publicēšanas daudzi cilvēki sociālajos tīklos pauduši nosodījumu lielajam nekustamā īpašuma nodoklim, kas ir viena no lielākajām izdevumu pozīcijām par šo māju:
Prettiesiskā NĪN sekas: latviešiem jāpārdod savas dzimtas mājas, lai apmierinātu NĪ spekulantu intereses…https://t.co/M2zwSeuUJf
— Χάρων (@ainarsbr11) February 17, 2020
Savukārt citiem šais nodoklis šķiet pārāk maza summa:
Es pat nezinu,vai tam būtu jāpārsteidz,bet 300m2,10 istabas ,pie ezera,2600m2 dārzs pilsētas smalkākajā rajonā ar nekustamā īpašuma nodokli tikai 2640 GADĀ(!!)Lūdzu kur ir neadekvāti zems nodokis kuru kā minimums var paaugstināt par 50%. https://t.co/KNBt02MfN8
— Krišs Ēlerts (@krisselerts) February 17, 2020
Savukārt dzejniece Māra Zālīte Twitter.com raksta: «Nepārdodiet tik ātri šo leģendāro māju! Būs liela nožēla, kad to nopirks cilvēks, kas nebūs pat dzirdējis par Džemmu un visu jūsu izcilo dzimtu. Vismaz nesteidzieties! Var nākt cits risinājums».
Arī pats Juris Dimiters žurnālam Kas Jauns saka, ka vēl arvien ļoti cer uz to, ka kāds mākslas cienītājs varētu sniegt atbalstu, lai šajā mājā varētu tapt muzejs. «Kolīdz šādas iniciatīvas parādīsies, mēs darīsim visu, lai tās atbalstītu. Bet tad mums vajag, kur dzīvot, – manai, manas māsas un māsasdēla ģimenei,» teic Dimiters.