Perkusionists Nils Īle ar sievu Maiju pirms Covid-19 sāgas muzicēja gan divatā, gan kopā ar grupu Kanisaifa un rūpējās, lai dažādos darba kolektīvos nezustu radošums un draudzība.
«Sākoties izolācijai un krīzei, atpūtāmies, bet kādā brīdī sapratām – viss ievelkas. Bija jāsāk domāt, ko darīt. Nils tiešsaistē sāka pasniegt džambas spēli. Un tad mums piezvanīja kāda sieviete, kura vēlējās, lai tiešsaistē noorganizējam kolektīva saliedēšanas pasākumu,» atceras Maija.
Īles izdomājuši risinājumu – sazinājušies ar katru kolektīva saliedēšanas pasākuma dalībnieku un palūdza, lai katrs atrod kādu priekšmetu – lineālu, rīvi, katla vākus, glāzes –, jebkādu lietu, kas labi skan. Katram tika uzdots ierakstīt un uzfilmēt, ko un kā viņi spēlē.
«Pēc tam profesionāli mūziķi apstrādāja skaņu un samontēja video. Radījām unikālu ritma skaņdarbu un sanāca īsts brīnums,» teic Maija un atzīst – jebkurš cilvēks spēj radīt skaņas vibrāciju.
«Ja ne ar lineālu uzsist sarežģītu ritmu, tad zirņus pārbērt no viena trauka otrā var noteikti.»
«Paralēli video tapšanas procesam izveidojām dalībnieku čatu, kurā visi, izsmējušies reizēm līdz asarām, dalījās pieredzē, kā nu kuram veicies ar muzicēšanu un video.»
Mūziķe uzsver – tas, kā viņi saliedē darba kolektīvus ne īpaši atšķiras no darba, kuru veikuši pirms ārkārtējās situācijas: «Klātienē gan kolektīva saliedēšanas pasākums aizņem divas stundas, bet tas, ko tagad darām, – vairākas dienas. Kā vēstīts Nila Īles studijas mājaslapā, ritmiskā piedzīvojuma radīšanas izmaksas ir 25 eiro par katru dalībnieku.»