Draud pat ar tiesu darbiem
Venecuēlā turīgumu guvušais trimdas latvietis miljonārs Vilis Vītols, kurš dzīvo Ķīpsalā tieši pie jahtu piestātnes, vērsies Rīgas brīvostas pārvaldē, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldē un vairākās citās iestādēs ar prasījumu no biedrības Pilsētas jahtklubs apsaimniekotās piestātnes novākt tur esošās peldošās mājiņas.
Tajās ir pirts, veļas telpa, tualetes un dušas telpas, kā arī citas labierīcības burātājiem. Vītols šīs mājiņas dēvē par peldošām kastveida būvēm, un tās, viņaprāt, «ir novācamas, lai saglabātu ainaviski augstvērtīgu pilsētvidi un atbilstību kultūras mantojuma nozari reglamentējošo normatīvo aktu prasībām». Ja mēneša laikā tās nepazudīs no Pilsētas jahtkluba, miljonārs piedraud ar tiesu darbiem.
Ķīpsaliešiem Covid-19 nācis kā atpestīšana
Vītola kaimiņš uzņēmējs Māris Gailis, kurš savulaik attīstīja Ķīpsalu un piedalījās tās apbūvē, PDz teic, ka saprot Vītola piktumu. «Kopumā es uzskatu, ka nav nekas traks. Tās būves nav tieši pretim maniem logiem, turklāt arī esmu burātājs. Kaimiņam, kurš neburā, noteikti ir citāds viedoklis, un negribētu ar cienījamo kungu kasīties. Nedomāju, ka Vītolam tās būves traucētu skatīt Vecrīgu. Viņš uzgājis kādas nesakārtotas formalitātes, tāpēc grib atrisināt vispārējo situāciju.
Problēma Ķīpsalas privātmāju iedzīvotājiem mūsu rajonā, protams, ir. Bet ne jau ar mājiņām.
Ar to, ka Rīgas brīvostas pārvalde nav izveidojusi iepriekš solīto laipu nokļūšanai jahtklubā no Vanšu tilta puses, kā arī auto stāvvietu pie tilta. Mūs, visus Ķīpsalas iemītniekus, kuri dzīvo netālu no jahtkluba, kaitina, ka vasarā iela gar mūsu mājām ir pilnībā nobloķēta. Ķīpsala nav bezizmēra, mums vēl ir arī izstāžu zāle un baseins, kas vilina daudz interesentu, bet infrastruktūra piekļūšanai jahtklubam nav sakārtota. Covid-19 mums nāca gandrīz vai kā atpestīšana, jo vismaz šajā laikā bija miers no lieliem cilvēku pūļiem un automašīnu jūras. Bet tagad tas viss ir atpakaļ,» tā Gailis.
Visādi citādi pret piestātni un mājiņām, viņaprāt, karot nevajadzētu. «Lieta jau atbalstāma. Jahtas var novietot, tur ir bērnu burāšanas skola. Arī mans mazdēls tajā iet,» teic Gailis. Uzņēmējs piebilst, ka pēc Vītola aktivitātēm Rīgas brīvostas pārvalde un jahtklubs tomēr sarosījušies: «Cik redzēju, galveno divstāvu mājiņu viņa pagriezuši tā, ka no Vītola mājas paveras plašāks skats uz Vecrīgu.»
Vītolam atgādina, ka viņš uz pasaules nav vienīgais
Pilsētas jahtkluba vadītājs Jānis Grīslis atzīst, ka saņēmis no Vītola vēstules ar prasībām aizvākties. Taču, vai tas notiks un kā notiks, nav zināms. «Rīgas brīvostas pārvalde ir visas infrastruktūras īpašnieki, bet mēs ar bērnu burāšanas skolu tikai apsaimniekotāji,» teic Grīslis. Brīvostas pārvalde saistībā ar Vītola prasībām pagaidām neesot nekādi rīkojusies.
«Mēs, protams, negribētu doties prom no Ķīpsalas. No 2013. gada burāšanas skola strādā, viss notiek. Bet nu uzrodas cilvēks, kuram tas nepatīk. Protams, es saprotu, var Vītolam kaut kas nepatikt, bet ieteiktu atcerēties, ka viņš pasaulē nav viens pats. Ir gan viņa intereses, gan sabiedrības intereses, gan citas intereses, un starp tām kompromiss būs jāatrod,» pārliecināts Jānis Grīslis.
Materiāls publicēts žurnālā Privātā Dzīve Nr. 24/25.
Populārākie raksti