«Kad es stāstu, ka man ir sava augu kolekcija, cilvēki dažkārt nodomā – eh, cik garlaicīgi, jo šķiet, ka mani augi ir sažāvētas lapas herbārijā. Taču tie dzīvo te, Plieņciemā, uz šīs terases, un ir arī ar praktisku pielietojumu – čili, guavas, garšīgās vīģes,» stāsta Miks, bilstot, ka vairākiem viņa kolekcijas eksotiskajiem eksemplāriem pat nav iespējams noteikt vērtību.
Piemēram, Furcraea foetida, mūžzaļu augu, ko mēdz dēvēt arī par Maurīcijas kaņepi, Mika tētis, kurš ir jūrnieks, viņam atvedis no Reinjonas salas Indijas okeānā, ievācot to tieši dabā.
Taču savai vienpadsmitgadīgajai māsai puisis šobrīd uzticējis vienu no pasaulē retākajiem augiem – viņas istabā dzīvo Dendroseris litoralis.
Citi lasa
Mikam ir lielākā privātā čili sugu kolekcija Baltijā – deviņas no trīsdesmit pasaulē jebkad atklātām čili sugām, tostarp vecākā, kas saglabājusies līdz mūsdienām.
«Capsicum rhomboideum ir jau 25 miljoni gadu, un tā augļiem nepiemīt čili asā garša, tie drīzāk garšo pēc zaļās paprikas,» Miks stāsta, jau sākumā draudzīgi pabrīdinot, ka par katru no terases iemītniekiem varētu runāt stundām ilgi.
Visu rakstu lasi žurnāla LAUKU MĀJA oktobra numurā, kas pieejams preses tidzniecības vietās visā Latvijā!