Televizoru neskatās
Jau pāris nedēļu TV3 sporta ziņas veido kāds līdz šim TV ekrānos neredzēts vīrs, kura balss sporta pasaulei ir diezgan labi zināma. Proti, tagad ik darbdienas vakaru par spilgtākajiem dienas notikumiem sportā vēsta Pēteris Siksnis.
Sporta lauciņu viņš pārzina kā savu kabatu, jo komentē visdažādākās sacensības jau daudzus gadus. Pēteris atzīst, ka darbs kameras priekšā tomēr neesot tas pats, kas komentēt mačus. «Protams, satraukums pirmajā reizē bija liels. Labi, ka man blakus bija pieredzējis kolēģis, kas palīdzēja sagatavoties un izdarīt visas tehniskās lietas.
Droši vien tāpēc pirmās manas ziņas izdevās puslīdz normālas, un nekādus sū..s nesavārīju,» smejas Pēteris.
Viņš atminas – tomēr pilnīgs debitants kameras priekšā nav. Pirms daudziem gadiem kopā ar Uģi Jokstu LTV vadījis olimpiskās ziņas divas nedēļas. «Bet tas bija tik sen, ka viss jau bija aizmirsies,» klāsta Pēteris.
Pēc viņa teiktā, komentētāja darbs no ziņu vadīšanas atšķiras ar to, ka kameras priekšā jāģērbjas solīdi. «Komentēt var kaut šortos, bet studijā jābūt nogrimētam un uzvalkā. Man pat bija jātiekas ar stilistu, kas izvēlējās piemērotu apģērbu. Bija ilga mērīšana. Viss, kā pienākas.» Pēteris neslēpj, ka paša vadītās ziņas nepārskata, lai novērtētu, kā izskatījies no malas.
«Atzīšos, televizoru vispār neskatos. Komentējot pie ekrāna jāpavada desmit un vairāk stundu no vietas, tāpēc skatīties vēl arī mājās man nav nekādas vēlēšanās,» skaidro viņš. Viņam gan draugi nekautrējas atsūtīt fragmentus no ziņām. «Arī bijušais sporta ziņu žurnālists, Saeimas deputāts Lauris Lizbovskis ar tekstu: «Ogo, nepazinu!», man atsūtīja bildi, kā izskatos televizorā,» atminas Siksnis.
Novadījis tūkstošiem translāciju
Sportu viņš komentē jau vairāk nekā 15 gadu – kopš laika, kad izveidojās latviešu valodā raidošais Viasat Sport Baltic kanāls. Toreiz Pēteris aizrakstīja kanāla programmu direktoram Tomam Circenim, ka labprāt tur strādātu. «Pieredzes par sportu man nebija, toties bija milzīga interese par tur notiekošo. Toms atļāva mēģināt, un tā palēnām sākās mana karjera šajā lauciņā. Šajos gados esmu komentējis tūkstošiem translāciju,» rēķina viņš.
Taujāts, kā nokļuvis TV sporta ziņās, Pēteris atzīst, ka piedāvājums stāties bijušā TV3 sporta ziņu vadītāja Jāņa Pakalna vietā viņam pat bijis nedaudz negaidīts. «Taču, ņemot vērā, ka Jānis tagad vairāk koncentrēsies uz futbola komentēšanu Go3 sporta kanālos, ziņu producentiem vajadzēja kaut ko vietā. Meklēja kādu savējo vidū un atcerējās par mani,» stāsta Pēteris.
Par nostādīto balsi pateicīgs Latvijas Radio
Viņš nāk no Sikšņu dinastijas, kura žurnālistikā savulaik bijusi plaši pārstāvēta. «Ģimenē esam trīs brāļi – Jānis, Andris un es. Tā vai citādi visi esam bijuši saistīti ar televīziju un radio,» norāda viņš. Vidējais brālis Jānis Siksnis šobrīd ir Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs, savulaik bijis arī Latvijas Radio ģenerāldirektors, strādājis LTV raidījumā De facto, arī par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa preses padomnieku.
Savukārt Andris bijis Latvijas Radio Ziņu dienesta vadītājs, tagad strādā Latvenergo, kur ir sabiedrisko attiecību speciālists.
Tāpat kā brāļiem, Pēterim ir labi nostādīta balss un perfekta dikcija, kas sporta komentētāju lauciņā ir liels retums. Par to viņš paldies saka darbam Latvijas Radio, kur ap gadsimtu miju sācis darboties ziņās.
«Radio biju ziņu redaktors un diktors. Tajā laikā, ap 2000. gadu, ļoti stingri vērtēja, kurš var iziet tiešajā ēterā. Toreiz nevarēja vienkārši atnākt, apsēsties un vālēt. Lai to darītu, bija jākārto eksāmens un tiešraidēs varēja iet tikai tie, kas ieguvuši augstāko kategoriju. Mums radio bija leģendāri runas mākslas pasniedzēji – Antonija Apele, Aina Matīsa un Silvija Mieze, kurām mūžam būšu pateicīgs par savu runas prasmi,» tā Siksnis.
TV3 ziņu diktora amats un sporta spēļu komentēšana aizņems teju visu Pētera laiku, izklaidēm laika tikpat kā neesot. «Rudeņos brīvajos brīžos dodos uz mežu sēnēs, esmu kaismīgs sēņotājs. Ja ir iespēja, labprāt arī paceļoju vai uzspēlēju tenisu. Man ir laimējies, jo daru darbu, kuru mīlu, tāpēc īpaši nepārdzīvoju, ka vairāk esmu darbā, komentējot kārtējo tenisa maču, nekā mājās,» atklāj Pēteris.