• «Ja ne viņa – es tagad strādātu cirkā par klaunu!» Kirovs Lipmans atklāj liktenīgu savas dzīves epizodi

    Slavenības
    Zane Piļka- Karaļeviča
    15. novembris, 2024
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Picture Agency
    Nākamā gada sākumā iznāks farmācijas milža «Grindex» saimnieka Kirova Lipmana biogrāfija – stāsts, kā no mazturīga puiša kļūt par vienu no bagātākajiem Latvijas cilvēkiem. Liela loma šajā stāstā ir arī viņa mammai.

    «Mana dzīve bijusi notikumiem pilna. Taču jāsaka paldies manai mammai, kurai pateicoties šobrīd esmu tas, kas esmu,» intervijā žurnālam Privātā Dzīve atzīst 84 gadus vecais Kirovs Lipmans. «Ja ne viņa – patlaban varbūt strādātu cirkā par klaunu,» nopietni saka uzņēmējs.

    «Pēc tehnikuma absolvēšanas Rīgā devos uz Ļeņingradu, lai studētu Dzelzceļa transporta inženieru institūtā Ekonomikas fakultātē. Man jau tad patika ekonomika. Bet pats interesantākais, ka pirms iestāšanās institūtā, pastaigājoties pa ielu,

    ieraudzīju sludinājumu, kurā piedāvā stāties Cirka skolā. Nolēmu pamēģināt,» atceras Kirovs.

    «Lai tajā tiktu, bija liels konkurss. 90 procentiem jauniešu, kuri tur stājās, radinieki strādāja cirkā. Bija eksāmens, kurā apvienoti trīs priekšmeti – krievu valoda, literatūra un matemātika. Pieņemšanas komisijā strādāja septiņi cilvēki, kuri lika rādīt etīdes, kuras mums vajadzēja parādīt ar kustībām, neizmantojot balsi. Piemēram, vilks satika Sarkangalvīti, un man vajadzēja to attēlot. Jāteic, ka sanāca labi. Visi, kas foajē gaidīja eksāmenu, jautāja, kas ir mani radinieki. Kad uzzināja, ka Lipmanu dzimtai ar cirku nav nekādas saistības, smīkņāja un teica, ka tad nav nekādu izredžu skolā iekļūt,» stāsta Lipmans.

    Taču, kad paziņoja konkursa rezultātus, Kirova vārds tur bija! «No lieliem priekiem zvanīju mammai, ka iestājos Cirka skolā klaunādē. Viņa atbildēja: «Mūsu ģimenē neviena klauna nav bijis un nebūs!» Tajā pašā dienā viņa sēdās vilcienā,

    atbrauca uz Ļeņingradu un pateica: «Tikai pār manu līķi!»,» atceras Kirovs.

    Mammas vārds viņam bija likums. Lipmans iestājās Ļeņingradas Dzelzceļa transporta inženieru institūtā un studijām atgriezās Latvijā. «Māte pateica, ka man Krievijā nav, ko darīt,» saka uzņēmējs.

    Viņš gan esot aizdomājies, kā būtu izvērsies viņa liktenis, ja tomēr kļūtu par klaunu. «Taču esmu laimīgs, ka aizgāju no tās skolas. Ziniet, pēc dabas esmu tāds, ka man jāredz sava darba rezultāts. Klauniem, lai iemācītos triku, jātrenējas vairāki mēneši, līdz kaut kas izdosies. Tas man neder. Man jāredz sava darba augļi uzreiz,» pasmaida uzņēmējs. 

    Aizraujošu sarunu ar Kirovu Lipmanu lasi žurnālā Privātā Dzīve!

    Satura mārketings

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē