Pirms nedēļas mūziķis Ainars Mielavs nosvinēja savas grāmatas Kad mēness jūrā krīt. Vārdi un gleznas atvēršanas svētkus. Izdevumā apkopoti 70 dziesmu vārdi un 16 viņa paša radītas gleznas. «Es negleznoju, lai papildinātu ģimenes budžetu. Pagaidām es izklaidējos,» svētku pasākumā atzina Mielavs, uzsverot, ka vienu gleznu gan esot pārdevis.
Ainars Mielavs un viņa gleznas
Dziesmu tekstus viņš rada jau gadu desmitiem, taču nopietnāki pamati glezniecībai tika likti pirms astoņiem gadiem, kad sieva Liene kopā ar savu tēvu Ainaram dzimšanas dienā uzdāvināja molbertu.
Citi lasa
«Šī dāvana nebija no zila gaisa, jo savai ģimenei esmu izstāstījis visu par savu dzīvi. Arī to, ka savulaik esmu mācījies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un pabeidzis Mākslas akadēmiju. Gleznošana bija viens no mākslas žanriem, ko apsvēru kā savu turpmāko dzīvi. Tad liktenis sagriezās, ka viss aizgāja mūzikas virzienā,» atklāj Mielavs.
Pēc molberta saņemšanas divu gadu laikā tapušas pāris gleznu.
«Tad dažādu iemeslu dēļ, kas nav saistīti ar manu ģimeni, es pārtraucu šo nodarbi. Pagājušā gada nogalē es izdomāju, ka tas man ir jāatsāk. Un nu gleznoju ar lielu prieku,» tā Mielavs.
Par saviem darbiem Ainars teic, ka, viņaprāt, tā ir laba glezniecība. To esot apgalvojis arī draugs, bijušais Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs. «Viņš teica, ka mani darbi nav nekāda laža. Tas nav nekāds amatierisms,» uzsver Ainars.
Pasākumā viņš saskaitīja, ka pārtraukums glezniecībai bijuši tieši 33 gadi. «Tik ilgi nebiju pieskāries molbertam, jo savulaik pēdējo bildi uzmālēju pagājušā gadsimta 83. gadā, bet atsāku šī gadsimta 16. gadā. Kā man pašam liekas, slavenā tēze meistarību nodzert nav iespējams atbilst patiesībai. Meistarību var nedaudz pazaudēt, bet var arī ātri atgūt un uzlabot, ja regulāri ar to nodarbojas,» tā Mielavs.
Plašāk lasiet žurnāla Privātā Dzīve jaunākajā numurā!