Rihards Kols izklaidējās jauniešu iecienītajā zinātnes un tehnoloģijas centrā Ventspilī, un liktenīgs viņam izrādījās eksponāts «Cik ātri vari paskriet?» Viņš neaprēķināja bremzēšanas ceļu un ietriecās sienā, salaužot apakšstilbu. Sarunā ar PDz Rihards neslēpj, ka notikušais radījis ne vienu rūgtu pēcgaršu, bet arī pamatīgu robu finansēs, jo ārstēšanās izdevumi nav mazi – rakstāmi ar četrciparu skaitli. «Apsveru vēršanos pret «Vizium» tiesā. Prasīšu, lai atlīdzina visus ārstēšanās izdevumus,» saka deputāts. «Vizium» direktore Elīna Kroņkalne šādam scenārijam esot gatava. «Ja viņš vērstos pret mums, mēs attiecīgi arī reaģētu. Šobrīd esam sakārtojuši civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, kas sedz finansiālus izdevumus, ja nodarīti zaudējumi citas personas veselībai vai īpašumam. Ja Kols pieprasītu kompensāciju, to segtu apdrošināšana,» skaidro Kroņkalne.
Rihards atklāj, ka pēc notikušā saņēmis vairākas vēstules no citiem apmeklētājiem, kas arī šajā centrā guvuši traumas.
«Direktores apgalvojums, ka tas ir viens gadījums no 200 000, ir maldīgs.
Bijuši vairāki gadījumi, kad skolnieki, triecoties tajā sienā, satraumējušies. Viena mamma man, piemēram, rakstīja, ka viņas dēls šajā centrā salauzis roku,» stāsta Rihards.
Pēc gadījuma ar Kolu eksponātu «Cik ātri vari paskriet?» zinātnes centrs ir slēdzis. «Mums bija trīs varianti, kā risināt šo situāciju. Pārbūvēt eksponātu, kas būtu sarežģīti un dārgi, jo sienā ir iebūvēts ugunsdrošības hidrants. Samazināt skriešanas ceļu, bet tas neizslēgtu varbūtību, ka tomēr kāds ietriecas sienā. Un trešais, kuru izvēlējāmies eksponātu slēgt,» saka centra direktore. Saeimas deputāts ir gandarīts: «Tagad man ir mierīga sirds, ka cilvēki vairs negūs traumas uz šī bīstamajā eksponātā!»
Vairāk lasiet žurnālā «Privātā Dzīve»!