Piedzīvo krāsu sprādzienu
Dziedātāja Aija Andrejeva ar vīru grupas The Sound Poets solistu Jāni Aišpuru uz Indiju divu nedēļu ceļojumā bija devušies kopā ar draugiem – komponistu Kārli Lāci ar sievu Vinetu, mūziķi Kasparu Ansonu ar sievu Santu un citiem. Ceļojums bija kopīgi saplānots, ņemot vērā visu intereses, un sadalīts divās daļās – vēstures izpētes ekskursija un atpūta pie okeāna Goa reģionā.
Jānis žurnālam Privātā Dzīve stāsta, ka sākumā apceļojuši tās saucamo Zelta trīsstūri – Deli, Agru un Džaipuru –, kur ir lielākā arhitektūras pieminekļu koncentrācija. «Pārvietojāmies ar vilcieniem, takšiem, tuktukiem,» teic mūziķis.
Viņam spilgti atmiņā palicis brauciens uz Deli piepilsētas pērtiķu templi Monkey Temple.
«Neplānoti attapāmies Bolivudas izbraukuma filmēšanas laukumā!
Visapkārt bija košas holi svētku krāsas un lielgabali, kas tās izšauj. Dekorācijas, 18. gadsimta tempļi. Mums smaids bija līdz ausīm,» stāsta Jānis. Un Aija piebilst: «Tas bija kalnos. Kad piebraucām, pēkšņi notika krāsu sprādziens – debesīs uzšāvās milzīgi dzelteni mākoņi. Indijā krāsu festivāls parasti notiek martā. Noskaidrojām, ka pēc Holivudas pasūtījuma tagad top dokumentāla filma par Indiju un tās tradīcijām un speciāli tai tiek inscenēts krāsu festivāls.»
Latvieši iekļuvusi filmēšanas laukumā, kur redzējuši izkrāsotus ziloņus, krāsainus garšvielu kalnus un dažādus etniskus rekvizītus.
Izbauda sauli un jūtas kā karaļi
Indijas vēsturiskajā centrā vietējie uz katra soļa vēlējušies ar iebraucējiem fotografēties, taču Goa bijuši tikai tūristi, kas atbraukuši pārziemot. «Tur bija silts un mitrs. Fenomens ir tāds, ka Goa var atpūsties gan bungalo pavisam lēti, gan mitināties greznā viesnīcā, kur numuriņš maksā 500 ASV dolāru par nakti. Vakariņās, pieticīgi ēdot, var iztērēt pat 100 dolārus,» saka Aija.
Mūziķu ceļojums uz Indiju
Jānis smej, ka esot izmēģinājuši nakšņot dažādu cenu kategoriju viesnīcās. «Vienu nakti palutinājām sevi ar dārgāku nakšņošanu, biju apmulsis, ka, iznākot no labierīcībām, uzreiz pienāca apkalpotājs un piedāvāja nomazgāt rokas. Sajutos kā tāds karalis. Nedaudz līdzīga situācija bija vietējā narvesenā, kur vairāki cilvēki dara viena darbu – pirmajam palūdzu pudeli ūdens, tas prasīja otram, trešais gāja pēc pudeles un atnesa ceturtajam, no kura man bija jāpērk. Acīmredzot tāpēc, ka indiešu ir tik daudz un visi grib strādāt,» spriež Jānis.
Kūrortā viņi pavadījuši piecas dienas. Ne tikai gulēja pludmalē, bet devās pārgājienā pa džungļiem, izbaudīja hangas meditāciju, lasīja grāmatas un ēda izcili gardus augļus. «Katru dienu gāju uz masāžām, tagad mans ķermenis izmasēts gadu uz priekšu. Tik ļoti sadraudzējos ar masierēm, ka atvadoties bija jāraud,» atminas Aija, uzsverot, ka tagad ir pilna enerģijas drīzumā gaidāmajai Latvijas koncertturnejai 12 pavasara stāsti kopā ar vīru.