Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • Edgars Plešs: Strādāju un atskaitos tikai sev. Dažkārt tas ir pat grūtāk, nekā atskaitīties citiem

    Slavenības
    17. oktobris, 2019
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: No privātā arhīva
    2/3Kur ir visgrūtāk aizlidot lēti?

    Kur ir visgrūtāk aizlidot lēti?

    – Kur ir visgrūtāk aizlidot lēti?

    – Uz nepopulārām vietām. Piemēram, uz Lieldienu salu, Polinēziju un Grenlandi. Brīdī, kad galamērķis kļūst populārs, parādās arī iespējas turp nokļūt par izdevīgām cenām. Piemēram, pirms gadiem desmit tikai retais uz Bali, bet tagad – kaudzēm! Pašlaik lidojumi uz Bali ir ļoti pieejami, cenas – samērā draudzīgas.

    – Kā vietas kļūst populāras? Kāds faktors padara vietas pievilcīgas?

    – Galvenokārt infrastruktūras dēļ. Jo sakārtotāka infrastruktūra un pieejamākas naktsmītnes, jo vairāk cilvēku izvēlēsies tās apmeklēt. Ja nav infrastruktūras, viesnīcas un pakalpojumu – nav arī tūristu.

    Paredzu, ka Grenlande tuvāko desmit gadu laikā kļūs par vienu no jaunajām tūristu TOP vietām, tāpat kā ir noticis ar Islandi.

    Arī Fēru salas kļūst aizvien populārākas. Aizvien vairāk cilvēku izvēlas pavadīt atvaļinājumu ziemeļos – Svalbāras salās. Eiropieši sāk apgūt savas teritorijas, kuras agrāk neuzskatīja par ievērības cienīgām. Likās, ka mums ir tikai Grieķija, Itālijas dienvidi, Spānija vai Vācija. Vēl nekad Balkānu valstis un Skandināvijas ziemeļi nav piedzīvojuši tādu tūristu pieplūdumu kā tagad.

    – Un kuras ir tās vietas, kas tagad zaudē tūristu ievērību?

    – Man grūti par to spriest, bet esmu novērojis: jo vairāk cilvēki ceļo, jo mazāk viņi atgriežas vietās, kur jau būts. Īpaši lielajās pilsētās – Parīzē, Barselonā… Cilvēki vēlas redzēt aizvien jaunas vietas.

    – Ko izvēlas latvieši?

    – Mēs jau gadiem ilgi visvairāk lidojam uz Londonu, Maskavu, Frankfurti un Prāgu. Tā ir oficiālā statistika.

    – Kā tu izvēlies savus galamērķus?

    – Man nepatīk braukt uz pilsētām. Vairāk izvēlos doties pie dabas. Nepārspēta favorīte pašlaik man ir Islande. Tur uz katra soļa ir skati, kas cienīgi atrasties uz National Geographic vāka. Citur neko tādu neesmu piedzīvojis. Jau pēc pāris dienām, braucot garām desmitmetrīgiem ūdenskritumiem, tu vairs nestājies, jo tādu ir ļoti daudz.

    Islande man ir uzlikusi ļoti augstu latiņu, lai citās valstīs, redzot dabu, man aizrautos elpa.

    Tomēr katrā ceļojumā var gūt jaunu un interesnatu pieredzi. Nav tādas vietas pasaulē, kas palikusi atmiņā kā garlaicīga vai neinteresanta. Par daudzām valstīm cilvēkiem ir aplams priekšstats, ka tās ir caurbraucamās vietas, piemēram, Polija. Lielākoties cilvēki maldās, jo nav sanācis vai nav pacentušies tās iepazīt. Man Polija šķiet ļoti skaista valsts, kur braucu samērā bieži. Īpaši skaisti ir kalnos, pilsētiņā Zakopane.

    – Tātad ceļojot notrulinies pret jauniem iespaidiem.

    – Diemžēl – jā. Labi, ka Horvātijā biju pirms Islandes, citādi tā man vairs neliktos tik elpu aizraujoša. Horvātija joprojām būtu skaista, bet vairs nebūtu sajūtas – wow, cik skaisti! Jo lielāku dabas varenību piedzīvo, jo vairāk notrulinies pret to, ko redzi pēcāk. Protams, ir lieliskas sajūtas, piemēram, dodoties pārgājienā vai braucot ar kajakiem pa kalnu upi. Vēl ceļojot svarīga ir mijiedarbība ar vietējiem un jaunu kultūru iepazīšana. Tas viss kopā veido iespaidu par katru vietu.

    Dodoties uz jaunu vietu, tu nekad nezini, kas tevi aizraus visvairāk.

    Islandē tā bija daba, bet, piemēram, Turcijā – kurdu tauta. Gandrīz gadu nodzīvoju Turcijas austrumu daļā, kur ir kurdu teritorijas, un, liekot roku uz sirds, varu teikt, ka, par spīti tam, ko mediji saka par viņiem, tik viesmīlīgu tautu kā kurdi joprojām neesmu saticis. Viņi atdos pēdējo, lai viesim būtu labi. Iedos savu gultu, bet paši uz grīdas gulēs!

    – Meklējot ceļojumus blogam, vai nav tā, ka nepārtraukti gribas pirkt aviobiļetes?

    – Man jau ir izveidojusies imunitāte, un drīzāk vilina jaunie galamērķi. Piemēram, pagājušajā gadā parādījās tiešie reisi no Rīgas uz Islandi. Tad negaidīju. Uzreiz nopirku. Kad no Lietuvas parādījās tiešais reiss uz Jordāniju, arī, daudz nedomājot, iegādājos biļetes. Bet, ja būtu lidojums uz Maroku vai Barselonu par 10 eiro, visticmāk, nebrauktu, ja vien nebūtu citu iemeslu turp doties. Vairs nebraucu uz vietām, kur vienkārši var lēti aizlidot, vajag, lai ir kas jauns.

    Intervijas turpinājums:

    Nākamā lapa

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē