«Zīmēt un krāsot mandalas sāku jau pirms vairākiem gadiem. Pārnākot vakaros mājās, pēc nogurdinošas darba dienas, tā ir lieliska meditācija un atslodze prātam. Velkot svītriņas un liekot krāsu plankumiņus, domas nomierinās, un ķermenis atslābst. Pa dienu izkaisītā enerģija atkal sakoncentrējas vienuviet. Koncentrēšanās uz to, ko tu dari šeit un tagad, un pasaule paliek ārpusē,» PDz atklāj Inga.
Rakstniece skaidro: «Tiešā tulkojumā no sanskrita mandala nozīmē aplis, un to sāk veidot no centra – no viena punkta.» Hinduismā un budismā mandalu zīmēšana ir garīgs rituāls, kura rezultātā rodas mākslas darbs, kas apzīmē visumu. Inga teic – daudzās austrumu reliģijās mandalas ir svētas, un tajās tiek attēlotas dievības. To radīšana mūkiem ir kā lūgšanu process, mācīšanās vadīt savas domas un emocijas.
«Lai sāktu to darīt, patiesībā priekšzināšanas nemaz nav nepieciešamas,» iedrošina Inga. «Vajadzīga vien papīra lapa un zīmulis. Lieti noderēs arī kāds gatavs izprintēts trafarets un krāsainie zīmuļi vai krāsas.»
Pavasaris Inga bija īpaši saspringts laiks, jo iznāca viņas debijas romāns, bet tūlīt pēc tam koronavīrusa dēļ valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija. Mutuļojošo sabiedrisko dzīvi nomainīja klusuma periods pašizolācijā. Šajā laikā Inga apvienoja divas savas mīlestības – mandalas un kaligrāfiju. Viņa izbaudīja dienu nesteidzīgo ritumu, krāsojot mandalas ar kaligrāfijas spalvaskātu un zelta krāsu.
«Paradoksāli – tik smalks un ķēpīgs process, bet tajā pašā laikā – tik nomierinošs un meditatīvs,» secinājusi rakstniece. Darbojoties ar šo smalko zīmējumu, gan ļoti gribējies aiziet uz savu iecienīto rakstāmlietu veikaliņu, taču nācās paciesties, jo tas vīrusa uzliesmojuma laikā bija slēgts.
Inga iesaka šo patīkamo nodarbi pamēģināt arī citiem un, ja ir iespēja, apmeklēt arī kādu mandalu zīmēšanas meistarklasi.
Populārākie raksti