Stabiņģis atzīst, ka šajā daudziem tik sarežģītajā posmā viņš jūtas lieliski, jo rod spēku ikdienas priekā, pateicībā, pieņemšanā, un to var jebkurš. «Vingrinājumi un garīgās prakses dod mieru, skaidrību, uzlabo attiecības, piešķir jēgu dzīvei, uzlabo veselību un pašsajūtu. Mazina trauksmi. Daudzi, kas pievēršas garīgumam psiholoģisku vai fizisku problēmu skarti, rod risinājumus,» uzskaita apzinātības lektors.
«Kad parādās interese par garīgumu – tas jau ir sākums. Kad šī interese ir pietiekami stabila, var teikt, ka cilvēkam ir sācies jauns dzīves posms. Tas noteikti būs neparedzams – vecā domāšana mainīsies. Tomēr bailes no pārmaiņām un neparedzamības uz brīdi attur cilvēku no šīs intereses,» ceļu uz jaunām atklāsmēm skaidro Stabiņģis.
«Ar ko sākt? Durvju ir tūkstošiem un nav vienu pareizo. Ir grāmatas, video, cilvēki, grupas un organizācijas – iespēju ir bezgala daudz,» rosina viņš.
«Iespējams, viens no pārsteigumiem būs, cik daudz apkārtējie interesējas par garīgām lietām, kaut ko praktizē, bet par to skaļi nerunā, jo nav pieņemts. Ir jāuzticas tam, ka nepieciešamā informācija atnāks īstajā brīdī – kāds e-pasts, kāda saruna, grāmata vai reklāma sociālajos tīklos. Galvenais ir nesteigties ar secinājumiem no sērijas es visu zinu. Šis process var būt ilgs, bet, ja reiz sācies, notiks pats par sevi un tam vajag uzticēties,» aicina apzinātības lektors.
Stabiņģis uzsver, ka vairākumam cilvēku dzīves mērķi dalās trīs grupās: vara un sasniegumi, jutekliskās baudas, dzīvošana saskaņā ar priekšrakstiem.
Tomēr tie nesniedz piepildījumu, kādu spēj dot garīgā prakse. «Sasniegumi ir pārejoši, mainīgi un nepastāvīgi. Tad, kad cilvēks to apjauš, var rasties jautājums: «Vai mēs esam piedzimuši tik vien, lai baudītu, lai iegūtu un ievērotu baušļus?» Meklējot atbildi, var atklāties ceturtais dzīves mērķis – atmošanās, apgaismība, savas patiesās dabas atklāšana.»
Patlaban Stabiņģis piedāvā noklausīties tiešsaistē apzinātības, gribasspēka un laimes kursus, kuru cena ir no 19 līdz 49 eiro. Brīvi pieejamas arī audiomeditācijas, kur, klausoties Stabiņģa norādījumos, ikviens var strādāt ar savu ķermeni un elpu, vairojot mieru un pieņemšanu sevī.