• Andrejs Ērglis: Latvietis, kas netic savai valstij, ir slikti audzināts latvietis

    Patriotisms
    Santa.lv
    Santa.lv
    21. oktobris
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: F64
    Kardiologs, Latvijas Universitātes profesors Andrejs Ērglis TV24 raidījumā «Preses klubs», diskutējot par aktuālajām norisēm valstīm, pauda lakonisku viedokli: «Ja nav uzticības valstij, tad jūs esat slikti audzināts latvietis! Ja jūs neticiet valstij, kas tad jūs esat? Mums ir ārkārtīgi stingri jātur savs kultūras, Latvijas kods, neskatoties uz asinīm.»

    Spriežot par latviešiem un latvietību, kardiologs atskatījās vēsturē: «Kādreiz, 18. gadsimta sākumā, Latvijā, kas toreiz skaitījās Krievijas impērijas sastāvā, bija 300 – 400 000 iedzīvotāju. Skaita palielināšanās notika uz iekšējās migrācijas rēķina, jo visi, kas dzīvoja Latvijā, bija latvieši. Ja mēs papētītu ģenētiku, skaidrs būtu, ka gan toreiz, gan tagad mūsu radu rakstos viskautkas ir jaukts.

    Vēlāk – Pirmā Pasaules kara laikā – iedzīvotāju par pusmiljonu kļuva vairāk, bet padomju okupācijas laikā latviešu skaits Latvijā saruka, tie bija vien 40%. Kāpēc šo minu? Jo no tā mums veidojas pieredze, kas jāņem vērā. Mums ir ārkārtīgi stingri jātur savs kultūras, Latvijas kods, neskatoties uz asinīm.»

    Profesors ir pārliecināts, ka no pašiem daudz kas ir atkarīgs arī migrantu krīzes laikā. «Mums ir jāuzar vairāk lauku, lai dabūtu ražu. Skaidrs, ka migranti Latvijā būs. Vairāk vai mazāk. Es nerunāju par tiem, kas iebrauc uz sešiem mēnešiem, bet tiem, kas grib palikt. Viņiem ir jābūt noteikumiem, kas jāpilda, jāievēro, jābūt uzturēšanās atļaujai līdzīgi kā zaļajai kartei Amerikā. Mēs nevaram noslēgties no tā visa, no šī procesa, bet tajā pat laikā ir jābūt uzmanīgiem.»

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē