Viņa akcentē, ka patlaban vīriešiem ir visas tiesības un iespējas, neskatoties uz bērna piedzimšanu, turpināt darba gaitas, saņemot pilnvērtīgu atalgojumu. Savukārt sievietei vairumā gadījumu jārēķinās ar īslaicīgu darba nespēju, kā laikā sievietes parasti izmanto iespēju doties grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā. Tomēr šo atvaļinājumu laikā sievietēm pieejamais maternitātes pabalsts pašlaik ir 80% apmērā no pieprasītājas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.
Kaut arī grūtniecības un dzemdību atvaļinājumam sekojošo bērna kopšanas atvaļinājumu ir iespējams izņemt jebkuram no vecākiem, vairumā gadījumu to izņem sievietes, zinā stāstīt Groza, piebilstot, ka arī šajā laikā pieejamais pabalsts ir vien 60% vai 43,75% no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas atkarībā no izvēlētā pabalsta saņemšanas ilguma – līdz bērna viena gada vai pusotra gada vecuma sasniegšanai.
«Šī nevienlīdzība būtu labojuma ar attiecīgu valsts līmeņa politiku. Vairums Eiropas Savienības dalībvalstu gan maternitātes, gan paternitātes pabalstus izmaksā 100% apmērā, t.sk. arī mūsu kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija. Tomēr, kaut arī šāds paternitātes pabalsta paaugstinājums būtu vairāk nekā vēlams, attiecībā uz maternitātes pabalstu runa ir nevis par »vēlams", bet gan «fundamentāli vajadzīgs». Periodi, kādos šāds pabalsta apmērs daudzās valstīs ir pieejams, mēdz atšķirties un par to arī Latvijā iespējams lemt. Jebkurā gadījumā uzskatu, ka absolūtais minimums, kas sievietei kaut tīri simboliski pienāktos, tomēr ir vismaz viena 100% apmaksāta atvaļinājuma diena dzemdībām!" pauž iniciatīvas autore.