Ir četras galvenās produktu grupas, ko vajadzētu lietot katru dienu. Ja tev ir kāda speciāla diēta, piemēram, tu nelieto pienu, par to būtu jāpastāsta savam ārstam, lai apspriestu, kādus vitamīnus varbūt vajadzētu lietot vairāk, lai kompensētu to, ko neapēd.
I. Gaļa un alternatīvie produkti (visi gaļas veidi, mājputni, zivis, kā arī olas, zirņi, pupas, lēcas, rieksti un sēklas, piemēram, saulespuķu).
II. Augļi un dārzeņi. Centies tos vairāk ēst svaigus vai dzert svaigi spiestas sulas. Ilgā termiskā apstrādē tiek zaudēti vitamīni. Žāvētie augļi, piemēram, vīģes un dateles, arī ietilpst šajā grupā.
III. Maize un graudaugi. Vairāk lieto nerafinētos produktus, piemēram, brūnos rīsus, pilngraudu pārslas un makaronus, graudaugu maizi.
IV. Piens un piena produkti – jogurts (labāk nesaldinātais), biezpiens, sieri. Nevajadzētu ļoti bieži lietot mīkstos franču sierus.
Šajās grupās nav iekļauti saldumi, cukurs un saldie gāzētie dzērieni, jo tie nesatur vitamīnus un minerālvielas, kas būtu nepieciešamas bērniņam. Reizēm, ja ļoti gribas, vari apēst kādu šokolādes vai kūkas gabaliņu – pēc tam, kad esi paēdusi. Kāri pēc saldumiem var apmierināt ar svaigiem augļiem, rozīnēm, nesālītiem riekstiem. Dzert labāk ūdeni, pienu, zāļu tējas, svaigi spiestas nesaldinātas augļu sulas. Nav iekļautas arī taukvielas, jo pilnīgi pietiek ar eļļu, majonēzi, krējumu, margarīnu vai sviestu, ko izmanto gatavojot. Centies eļļu cepšanai nelietot atkārtoti.
Grūtnieces optimālo svara pieaugumu veido
Bērniņa svars – aptuveni 3,5 kg
Augļa ūdeņi – 0,5 kg
Dzemde – 0,9 kg
Krūšu palielināšanās - 0,4 kg
Asins daudzuma palielināšanās topošās māmiņas organismā – 1,2 kg
Šķidrums māmiņas audos – 1,3 kg
Tauku uzkrājums – 3,5 kg
Kopā - 12,3 kg