- Izšķirojam. Pirms visu saliec skapī, kritiski jāizvērtē, kādu apģērbu un apavus vēlies saglabāt. Ja apģērbs ir bojāts, jāsaprot, vai to iespējams salabot. Jāizvērtē, ko būs iespējams lietot pašiem nākamajā sezonā, no kā jāatbrīvojas, bet, kas jāsagatavo, lai to varētu kādam atdot vai pārdot. Uzreiz visu sašķiro atsevišķās kaudzītēs!
- Izmazgājam. Līdz nākamajai sezonai noglabājam tikai tīru apģērbu. Pirmkārt, ja to būs nepieciešams nodot kādam citam, tas būs vieglāk un ērtāk izdarīt. Otrkārt, arī pašiem, kad ziema kārtējo reizi pienāks “negaidīti”, nebūs jāsatraucas, ka apģērbs ir vēl jāmazgā. Tas viss attiecas arī uz apaviem.
- Organizējam kastēs. Ziemas apģērbu un apavus ieteicams likt kastēs. Ja ģimenē ir vecāki un viens bērns, iespējams, visam būs vieta vienā lielā kastē. Ja ģimenē ir vairāki bērni, ieteicams katram bērnam atvēlēt savu kasti. Varianti nudien ir dažādi! Tāpat, vecākiem var atvēlēt vienu kasti, bet bērniem atsevišķu. Ja katram ir atvēlēta sava kaste apģērbam, klāt var likt arī apavus. Ja apģērbs visiem noglabāts kopā, tad atsevišķi var likt visus apavus.
- Nomarķējam. Uz kastes uzrakstam personas vārdu, kuras apģērbi un apavi atrodas kastē. Ja to ir ļoti daudz, tad klāt var pierakstīt arī izmērus.
- Uzglabājam. Kastes liekam skapjaugšās, skapju apakšējos plauktos, pagultēs vai vietās, kur šīs kastes netraucēs tikt pie biežāk lietojamā apģērba/apaviem
Skaties video, kā siltās drēbes ieziemo mājokļa organizēšanas konsultante Klinta Rasmane!