- Lai nesabojātu segu, tad, pirms ķeras pie pamatīgākas tīrīšanas, rūpīgi jāizpēta segas kopšanas norādījumi uz etiķetes – kāda veida tīrīšana ir piemērota, kāds mazgāšanas režīms un tīrīšanas līdzekļi ieteicami un vai segu drīkst gludināt.
- Vieglāk mājās būs mazgāt vienguļamās segas, kuru izmērs ir 1,4 × 2 m un mazākas. Savukārt, lielākas segas, piemēram, 2 × 2 m divguļamo dūnu vai vilnas segu, ietilpināt veļasmašīnā jau būs krietni grūtāk.
- Ja sega veļasmašīnā tiks iestumta ar spēku, mazgāšanas process būs nekvalitatīvs – sega var labi neizmazgāties un neizskaloties, var palikt mazgāšanas līdzekļa un ūdens nosēdumi.
- Ja jāmazgā liela sega, veļasmašīnas ietilpībai jābūt vismaz 7 vai 9 kg.
- Ja veļasmašīnai atbilstošajā režīmā var regulēt centrifūgas apgriezienu skaitu, ieteicams izvēlēties vidusceļu.
Apgriezienu skaitam nevajadzētu būt maksimālajam – tā sega pēc mazgāšanas gan būs sausāka, taču var savelties vai bojāties tās pildījums.
Izvēloties pārāk mazu apgriezienu skaitu, sega pēc mazgāšanas būs ļoti slapja un grūtāk žāvējama. - Segu mazgāšanai nav ieteicami spēcīgi mazgāšanas līdzekļi ar balinātāju. Saudzīgāki un piemērotāki ir šķidrie mazgāšanas līdzekļi.
- Lai sega ilgāk saglabātos tīra, nepieciešama arī ikdienas kopšana – vēdināšana un izpurināšana.
Ņem vērā! Ja ražotājs norādījis, ka ieteicama tikai sausā jeb ķīmiskā tīrīšana, segu mazgāt noteikti nevajadzētu. Tā jānodod ķīmiskajā tīrītavā, kur tiks veikta sausā tīrīšana ar atbilstošiem tīrīšanas līdzekļiem.