Caurumi koku stumbros veidojas pamazām, no mizas plaisām. Visbiežāk plaisas rodas ziemā stumbra dienvidrietumu pusē temperatūras svārstību dēļ – vakaros silda saule, bet naktīs piesalst.
Lai novērstu plaisu veidošanos, stumbri jau ziemas sākumā jākaļķo.
Arboristi iesaka apžuvušas brūces vispār neziest, taču ābeles tomēr jāsargā no vēža infekcijas. Tāpēc lielas mizas plaisas jānoziež ar preparātu Lerāns vai jāaizkrāso. Brūču ziede te neder, jo tā domāta tikai svaigu, ne vecu brūču dziedēšanai.
Augļkopības speciālisti neiesaka plaisas un dobumus cementēt. Ja koks nedraud nolūzt, labāk atstāt, kā ir. Sliktākajā gadījumā var nelielu dobumu piepildīt ar Makroflex putām. Tomēr jebkurā dobumā infekcija jau ir iekļuvusi. Attēlā redzamais dobums ir veidojies ilgāk nekā gadu. Ja kokā jau iekļuvusi trupes sēņu infekcija, ar sēnes augļķermeņu noņemšanu nebūs līdzēts – trupes pavedieni jau ir iekšā stumbrā. Lai nu koks nodzīvo to mūžu, kas tam lemts! Tas var būt gana ilgs – redzēti koki, kas dzīvo un ražo augļus ar vairākiem lieliem dobumiem stumbros.
Vēl viena lieta, kas jāievēro, lai novērstu dobumu rašanos augļu kokiem, – lielus zarus zāģējot, atstāj garu celmiņu (2–3 reizes garāku par brūces diametru). Tad trupe netiks līdz stumbram.