Ierosmei trīs iespējas – virzienā uz Kurzemi, Zemgalē un Vidzemē.
30 km attālumā no Rīgas – Lielo Kangaru skatu tornis
Jaunpienācējs skatu torņu saimē atrodas Ropažu novadā, autoceļa Rīga–Ērgļi malā, dabas liegumā Lielie Kangari. Lieguma kopējā platība ir gandrīz divi tūkstoši hektāru. Lielie Kangari ir osu valnis 26 kilometru garumā, tā augstākais posms ir aptuveni septiņus kilometrus garš. Te vietā paskaidrojums, kas ir oss jeb kangars. Tā ir šaura, augsta vaļņveida grēda ar stāvām nogāzēm. Tā kā osi veidojušies, kūstot ledājam ledus laikmetā, tie sastāv no ledāju ūdens nogulumiem – oļiem, grants un smilts. Osu grēdas pārsvarā ir apaugušas ar egļu un priežu mežu, bet pa osu mugurām bieži iet ceļi. Kā raksturīgākais piemērs Latvijā tiek nosaukts autoceļš Rīga–Ērgļi Lielajos Kangaros.
Dabas liegumā atrodas arī Koderu pilskalns, saukts arī par Lielā vīra gultu, Lielkangaru purvs un Kangaru ezers.
Metāla tornis ir kā košs – oranži pelēks – krāsu stabs ceļmalā. Tas ir vienlaikus slēgts (sāni nav vaļēji), tomēr it kā caurspīdīgs. Jo īpaši tas attiecas uz pakāpieniem – tiem, kam bail no augstuma, labāk neskatīties zem kājām. Tikai uz augšu! Padomāts par iespēju atvilkt elpu – kāpņu laukumiņos stūros ir soliņi, kur piesēst.
Kad uzkāpj 33 metrus augstā skatu torņa virsotnē, kur atrodas skatu platforma, no putna lidojuma redzams mežs, gleznainais Kangaru ezers un Lielkangaru purvs. Īpaši izceļas ezers.
Gandrīz divus kilometrus gara koka pastaigu taka caur Lielkangaru purvu līdz Kangaru ezeram. Visas takas garumā informācijas stendi par apkārtni, tās vēsturi, īpaši aizsargājamiem biotopiem, retiem un aizsargājamiem augiem u. tml.
Takas sākumposmā – veselības maršruts ar vingrinājumiem. Tie īpaši noderīgi pēc tāla ceļa transportlīdzeklī.