- Rododendrus, tūjas, krūmmellenes, visus kokus un krūmus, kam ir seklā, bārkšainā sakņu sistēma – jo intensīvāk tagad laistīsi, jo būs labāk.
- Hortenzijas obligāti jālaista!
Tām mitrums ir ļoti svarīgs, lai ziedi būtu ilgstoši dekoratīvi un nenobrūnētu. Mēreni mitra, trūdvielām bagāta augsne un gaiša vieta ir hortenziju audzēšanas veiksmes atslēga. - Oktobrī vari apgriezt noziedējušās Japānas spirejas.
Saņem čupčikā un nogriez visas noziedējušās ziedkopas. Noziedējušās ceriņu ziedkopas vajadzēja apcirpt jau pēc ziedēšanas. Ja nokavēts, tagad to var veikt reizē ar vainaga veidošanu, lai sekmētu snaudošo pumpuru mošanos. Pēc salnām tādā pašā veidā pričeni var uzfrišināt čužām jeb klinšrozītēm. - Kamēr lapas vēl turas pie zariem un redzams, kurš zars dzīvelīgs un kurš nokaltis, būtu labi nokaltušos zarus izgriezt augļu kokiem. Ja to dara oktobra sākumā, griezuma brūce vēl paspēj aprētoties.
- Īstais laiks koriģēt vainagu bērziem un kļavām, kuri pavasarī intensīvi sulojas.
- Aproc apdobes.
- Mulčē apdobes.
Ap rododendriem apber kūdru, papildini iepriekšējo kārtu par 5 centimetriem. - Sagatavo vietu, kur nākamgad plānots kaut ko stādīt.
Uzroc velēnu, lai tā caursalst un augsne uzirdinās. - Kļavu un liepu lapas ir diezgan labi kompostējamas atšķirībā no ozolu lapām, kurās ir daudz miecvielu.
Kad lapas nobirušas, vari apvienot divus darbus reizē: vēl pēdējo reizi rudenī nopļauj zāli, un pie reizes tiek sakapātas arī nobirušās lapas. Turklāt šāds maisījums labāk trūdēs. Lai zaļās zāles un beigto lapu maisījums komposta kaudzē vieglāk sadalītos, uzber virsū karbamīdu. Tā tu ātri iegūsi kvalitatīvu kompostu. - Nesagrāb pilnīgi visas lapas, bet zem sala neizturīgākiem košumkrūmiem atstāj, lai silda saknes un ir, kur pārziemot mārītēm un citiem derīgajiem kukainīšiem.