- Sūnu ieviešanos izraisa augsnes sablīvēšanās, kas rodas, piemēram, pārāk stipri nomīdot kādu laukumu. Šādās vietās sūnas labāk attīstās nevis tādēļ, ka tām patīk sablīvēta zeme, bet gan tādēļ, ka vaskulāro augu saknes tajā nespēj attīstīties vai arī attīstās vāji, līdz ar to radot brīvu vietu un iespēju mazāk prasīgajiem augiem – sūnām. Izplēšot sūnas, var redzēt, ka tām nav sakņu. Tātad, lai augtu skaists zāliens, risinājums ir – augsnes irdināšana. Tiklīdz atļauj laikapstākļi, zālienu nogrāb ar asu grābekli. Vislabāk – pēc lietus. Tādā veidā augu saknēm piekļūs vairāk gaisa, kas aktivizēs to augšanu, liedzot iespēju attīstīties sūnaugiem.
- Arī augsnes noplicināšanās netieši veicina sūnu ieviešanos. Ja augsne ir barības vielām nabadzīga un ar pazeminātu pH līmeni jeb pārāk skāba, tā nav piemērota vairumam dekoratīvo un kultūraugu, mauriņš kļūst skrajš, un zāles segums samazinās, brīvajās vietās atkal rodas iespēja attīstīties sūnām. Mēslo zālienu!
- Sūnu iznīcināšanai var lietot arī dzelzs sulfātu. Tomēr atceries, ka tas var atstāt rūsas nosēdumus uz bruģakmens, betona vai dobju apmalēm.
Sūnām NĒ!
Praktiski padomi
16. oktobris, 2018
Komentēt
No sūnām dārzā palīdzēs izvairīties kāds no šiem ieteikumiem!