1. Izkapts kātam jābūt tik garam, lai sniedzas pāri rokai, neķeras piedurknē, neduras un netraucē.
2. Bilde, kur večuks no mugurpuses/ Pļāvēja stāja – ieplestām kājām, gaita – vienmērīgi uz priekšu, aiz muguras atstājot divas sliedes.
3. Pļaušanai vajadzīgi apavi, kas neslīd, lai mitrajā zālē nenostiepies guļus ar visu izkapti. Plikām pēdām arī nav ne vainas.
4. Pļaujot spied pie zemes papēdi jeb izkapts platāko daļu, kas ir pie kāta. Izkapts spicums lai mazliet ceļas uz augšu, citādi iedursies zemē.
5. Neaizķer pārāk daudz zāles – būs grūti nopļaut. Griez vālu plānām šķēlītēm – ies ātrāk un gludāk.
6. Izkapti nevajag vilkt, bet ar to cirst.
7. Labākais laiks pļaušanai ir agrās rīta stundas, kamēr zāle vēl mitra. Bet laba izkapts tiks galā arī ar sausu zāli.
PADOMS
Pirms pļaušanas un aptuveni ik pēc nopļautiem 25 metriem izkapts jāasina jeb jāstrīķē. Pirms asināšanas izkapts asmeni noslauka ar zāli. Galodu tur šādi un laiž uz priekšu pāri visam asmenim, turot apmēram 45 grādu leņķī. Tad ir droši, ka nesagriezīs pirkstus.
Ar ko izkapts pārāka par citiem pļaujamrīkiem?
Ātruma sacīkstēs izkapts iekabina mauriņa pļaujmašīnai. Pļaujmašīnas ņem no 33 līdz 50 cm, metru gara izkapts metru deviņdesmit gara vīra rokās – 270 centimetru vienā virzienā. Salīdzinot ar trimmeri, tā ir daudz vieglāka. Elektriskie un akumulatora trimmeri sver ap trim kilogramiem, ar benzīna motoru – piecus kilogramus un vairāk, pat astoņus deviņus. Turpretī izkapts ar visu kātu sver ap pusotra kilograma.