Vēl strīdi notiek tad, kad ar tiesu izpildītāju vai maksātnespējas administratoru tiek atsavināts īpašums. Tas, kam mantu atsavina, apstrīd vērtējumu un meklē vērtētāju, kas viņam var paaugstināt vai pazemināt vērtējumu.
Lai gan vērtētāji strādā godprātīgi, nesakritība vērtējumos reizēm veidojas, parasti – atšķirīgi definētā uzdevuma dēļ. stabila tirgus apstākļos īpašuma noteiktās vērtības starpība starp viena vai otra vērtētāja veikto vērtējumu var būt 10% apmērā.
Asociācijas sertifikācijas birojs nosacīti ir kā šķīrējtiesa, jo neviens cits nespēj novērtēt, vai vērtējums veikts korekti un atbilstoši visām prasībām.
Ja nekustamā īpašuma tirgus ir svārstīgs, pieļaujamā atšķirība var būt līdz 15%. kā asociācijas neatkarīga struktūrvienība darbojas Vērtētāju sertifikācijas birojs, kas akreditēts Latvijas nacionālajā akreditācijas birojā un kurā darbojas eksperti, kas sniedz atzinumu par viena vai otra vērtējuma atbilstību Latvijā esošajiem īpašuma vērtēšanas standartiem un noteiktās vērtības atbilstību tirgus vērtībai vērtēšanas dienā. Tad sūdzības iesniedzējam jeb tiesai tiek sniegta informācija par to, kādas kļūdas pieļautas vienā vai otrā atskaitē.