• Kā rīkoties, lai trauku mazgājamā mašīna nepieviltu

    Zelta padomi
    Ievas Māja
    Ievas Māja
    21. jūlijs, 2020
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Pixabay
    Reizēm trauku mazgājamā mašīna, kā saka, uzmet – te kaut ko nenomazgā, te traukus sanāk izņemt nevis spodrus, bet blāvus, te uz tiem bija palikuši ūdens nosēdumi. Gadās pat tā, ka it kā jau nomazgātos traukus nākas likt izlietnē un pārmazgāt ar rokām. Fui! Kā ar trauku mašīnu kļūt par draudzenēm? Konsultē cenuklubs.lv preču grupas vadītājs NAURIS JESTE.

    «Pirmā kļūda, ko pieļauj cilvēki, kas izmanto trauku mazgājamās mašīnas, – viņi neizlasa preces lietošanas instrukciju,» saka speciālists. Protams, bieži vien šķiet: ai, tur vienmēr sarakstīts tik daudz lieka – viss taču labi zināms, nav, ko laiku tērēt: lai tik mazgā! Tomēr instrukciju vajadzētu izlasīt. Un te arī pirmais likums: ja trauku mašīna nedarbojas – meklē meistaru remontam, bet, ja šad tad traukus nomazgā, šad tad pieviļ – visticamāk, kaut ko dari nepareizi tu, nevis trauku mazgājamā mašīna.

    Meklē atbildi lietošanas instrukcijā! Ja tā pazudusi vai izmesta – lasi internetā.

    Biežākās trauku mazgājamās mašīnas lietošanas kļūdas

    • Nepareizi salikti trauki.
      Tiem jābūt sakārtotiem tā, lai katru trauku no visām pusēm spētu apskalot ūdens. Turklāt instrukcijā jāizlasa vai, izpētot elektroierīci, loģiski jāizsecina, kurā trauku mašīnas plauktā vai vietā likt netīrākos, bet kur – tīrākos traukus: kur vairāk un lielākas sprauslas ūdenim, tur trauki nomazgāsies labāk.

      Ja trauki būs salikti nepareizi, var gadīties, ka netīrākos ūdens strūkla skars pavisam niecīgi, un tie var nenomazgāties. Pēc trauku ievietošanas noteikti jāpārbauda, vai mašīnas mehānismi varēs brīvi kustēties – vai tie neķeras aiz kāda lielāka šķīvja vai katla vāka. Galda piederumi tiem paredzētajā grozā jāliek ar spaliem uz leju, naži – ar spalu uz augšu.
    • Mazgāšanas līdzekļa izvēle un lietošana.
      Lieliskā tīru trauku garantijas trīsvienība ir sāls, mazgāšanas līdzeklis un skalošanas līdzeklis. Šķidrais, pulverveida līdzeklis vai trauku mazgāšanas kapsulas – tas ir gaumes jautājums, tomēr patiešām var gadīties, ka kāds līdzeklis nevar un nevar sadzīvot ar konkrētā modeļa trauku mazgājamo mašīnu vai ūdens sastāvu. Tad nu vērts paeksperimentēt – gan izdosies.

    Universālākais mazgāšanas līdzeklis ir kapsulas, kas satur gan sāli, gan mazgāšanas, gan skalošanas līdzekli.

    Dažkārt mēdz gadīties kapsulas, kas īsti neizšķīst, un tad tiek ieteikts tās likt nevis tai paredzētajā trauku mazgājamās mašīnas nodalījumā, bet gan tieši mašīnā uz grīdas. Tomēr šāds padoms jāizmanto apdomīgi – parasti tas der tikai īsākām programmām, kas ūdeni mazgāšanai iepilda tikai vienreiz. Iedomājies, kas notiek garākās programmās: trauku mazgājamā mašīna iesūknē ūdeni, noskalo traukus un ūdeni nolej. Tad iesūknē tīru ūdeni un pēc tam no mazgāšanas līdzeklim paredzētās vietas paņem kapsulu. Ja kapsula ielikta nevis speciālajā nodalījumā, bet tieši mašīnā, tā garajās trauku mazgāšanas programmās daļēji izšķīst jau trauku noskalošanai paredzētajā ūdenī, kas tiek izliets. Tā nu var gadīties, ka trauki tiek mazgāti ar skalošanas līdzekli – pat nevar cerēt, ka tie būs kvalitatīvi nomazgāti.

    • Filtrs.
      Trauki pirms to likšanas mazgājamā mašīnā nav jānoskalo – tad jau pašai ierīcei ir maza jēga. Tomēr no tiem noteikti jānoņem ēdiena atliekas. Visus netīrumus, kas neaizskalojas, savāc trauku mašīnas filtrs, kas ir regulāri jāizņem un rūpīgi jāizmazgā. Dažkārt tieši neiztīrītais filtrs ir trauku nenomazgāšanās iemesls.

      Un vēl tāds it kā sīkums: vērts pārbaudīt, vai filtra vāciņš ir līdz galam aizgriezts – arī tas var būt iemesls, kāpēc trauki pēc mazgāšanas nav īsti spodri.
    • Ūdens padeve.
      Ja ir aizsērējušas trauku mazgājamās mašīnas sprauslas ūdenim – tas nevis šļāksies, bet šļakstīsies, un trauki paliks netīri. Šis jau būs tehniskāks jautājums: sprauslas var mēģināt iztīrīt, piemēram, ar zobu bakstāmo.
    • Tīri, bet blāvi un nespodri trauki.
      Tam, visticamāk, ir saistība ar trauku mašīnā iebērto sāli vai skalošanas līdzekli. Pirmkārt, jāpārbauda, vai sāls tvertnes vāciņš ir stingri aizskrūvēts? Ja sāls padeve ir regulējama, jāpamēģina dažādi režīmi. Un otrkārt – jāpaspēlējas arī ar skalojamā līdzekļa izmantošanas režīmiem.

      Ja uz traukiem ir ūdens plankumi, tas nozīmē, ka skalojamā līdzekļa ir par maz. Bet, ja trauki ir balti, skalojamā līdzekļa ir par daudz un tā padeve jāsamazina. Acīmredzams rezultāts! Redz, cik daudz kļūdu var pieļaut! Bet patiesībā no tām var arī ļoti viegli izvairīties.  

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē