- Saulainā dienā izzāģē sniega, vēja aizlauztos un nolauztos zarus.
- Pavasarī nedrīkst zāģēt kļavas, bērzus, riekstokus (Juglans), parasto skābardi (Carpinus betulus), jo tiem notiek intensīva sulošana. Aktīva sulu cirkulācija atkarīga no katra pavasara gaisa temperatūras, citreiz tā notiek pat marta vidū, aprīlī. Atkarīgs arī, kur aug koks – ja saulītē, dienvidu pusē, tad tas modīsies ātrāk, ja ziemeļos vai ēnā, procesi būs lēnāki.
- Ja rudenī nav paspēts apgriezt klinšrozītes un Japānas spirejas, tad tām vēl vari veikt vainagu formēšanu. Izgriez pagājušā gada sausās ziedkopas, pāraugušos un vecos zarus. Tas vajadzīgs, lai veicinātu jaunu dzinumu veidošanos un ziedēšanu un lai krūms būtu krāšņs. Vainags jāapgriež katru gadu, citādi tam zūd dekorativitāte un krūms izgāžas.
- Ja temperatūra stabili turas ap nulli, apgriez arī Alpu vērenes, ligustru un klinteņu dzīvžogus.
- Veic atjaunojošo apgriešanu augiem ar krāsainiem dzinumiem un raibu, daudzkrāsainu lapojumu – grimoņiem, Japānas segliņiem, plūškokiem.
- Nedrīkst apgriezt pavasarī ziedošos krūmus: forsītijas, Niponas un pelēko spireju, jo tām ir izveidojušies ziedpumpuri uz iepriekšējā gada dzinumiem. To dara pēc augu noziedēšanas.
Veido skaraino hortenziju krūmus.
- Ar hortenziju veidošanu prātīgi – vajag sagaidīt, kad piebriest pumpuri un var labi redzēt kā tās pārziemojušas. Tad griez līdz otrajam vai trešajam veselākajam un skaistākajam pumpuram. Martā vislabāk izgriezt hortenziju vājos, izstīdzējušos, līkos un citus neperspektīvos zarus, jo uz tiem ziedi būs nelieli un augs velti tērēs enerģiju. Izgriež arī sausos ziedus.
- Ja gaisa temperatūra ir plusos, sniegs nokusis un zeme atlaidusies, bet mūžzaļo rododendru lapas nav atritinājušās, augus 1–2 nedēļas vairākas reizes dienā rasini, līdz lapas atgūst normālu izskatu.
- Kad nokusis sniegs, mēslo dekoratīvos košumkrūmus: spirejas, veigelas, deicijas, hortenzijas, rododendrus. Izvēlies augiem atbilstošu komplekso mēslojumu, kurā ir vairāk slāpekļa. Mēslojumu ierušini augsnē.
- Apskati irbenes, vai uz to dzinumu galiem nav irbenāju lapgrauža dējumu. Ja ir, tos dzinumus nogriez un sadedzini, pirms kāpuri izšķīlušies.