Grīdas tīrīšana
Grīdas bez paklājiem
- Mops sausai un mitrai uzkopšanai
Visvienkāršākais mops no mikrošķiedras (kas ir statisks materiāls) būs ideāls mājdzīvnieka izkritušā apmatojuma savācējs. Mikrošķiedras fizikālās īpašības mopu padara par magnētu, kas pievelk par aptuveni 50% vairāk putekļu, matu un netīrumu nekā parastā slota. Tādējādi kaķa vai suņa spalvas netiks stumdītas no vienas vietas uz citu (kā slaukot ar parasto slotu) un necelsies gaisā (kā tas var būt, tīrot ar putekļusūcēju), bet savāktas tieši tur, kur tās atrodas. Pēc sausās uzslaucīšanas ar mopu, grīdu ieteicams izmazgāt ar mitru mopu.
Paklāji un mīkstie grīdas segumi
- Dzeramā soda
Dzeramā soda jāizkaisa uz paklāja, kuru grasies tīrīt, un jāatstāj iedarboties aptuveni 40 minūtes. Soda palīdzēs spalvām, matiem un izkritušajām ūsām atdalīties no paklāja šķiedrām, iznīcinās kaitēkļus un neitralizēs smakas. Kad soda iedarbojusies, iztīri paklāju ar putekļusūcēju.
- Gumijas tīrītājs vai gumijas birste
Izkritušo apmatojumu no paklāja var ērti noņemt arī ar gumijas slotu. Tas gan prasīs roku spēku, jo ar gumijas birsti jādarbojas īsiem, ātriem un spēcīgiem grābieniem.
Citi lasa
- Grīdas uzkopšanas robots
Šīs mantiņas ir dārgas, bet, ja vari to atļauties, kvalitatīvs grīdas uzkopšanas robots būtiski atvieglos tīrības uzturēšanu mājā. Robots nesūdzas un neatliek darbu no stundas uz stundu, no dienas uz dienu, bet vienkārši iet un tīra. Ja izmanto putekļusūcēju, arī tam jābūt jaudīgam un kvalitatīvam, citādi daļa putekļu atgriezīsies telpā, tikai nosēdīsies citās vietās.
Mēbeļu tīrīšana
Koks, stikls, lamināts un citi cietie interjera materiāli
- Mikrošķiedras lupatiņa
Lai tiktu galā ar mājdzīvnieka spalviņām, kas noklājušas cietu materiālu virsmu, izmanto pavisam nedaudz ūdenī samitrinātu mikrošķiedras lupatiņu. Statiskā mikrošķiedra pievilks matiņus un putekļus, savukārt nelielais ūdens daudzums šo procesu padarīs vēl efektīvāku.
Taču ņem vērā – ja lupatiņa būs pavisam slapja, no tās vairs nebūs nekādas jēgas, jo uz slaukāmajām virsmām paliks putekļu takas. Atceries, ka lupatiņā sakrājušies netīrumi ir jānoņem, pirms turpini slaucīt, pretējā gadījumā tu tos vienkārši pārvietosi citur.
Mīkstās mēbeles
- Ass sūklis vai birste
Mīksto mēbeļu tīrīšanā svarīgi ir izvēlēties tādu sūkli vai birsti, kas ir asa, bet netraumē mēbeles materiālu. Derēs mitrs sūklis ar porainu, raupju virsmu. Derēs arī samitrināts gumijas cimds ar plaukstas daļā iestrādātiem skrāpīšiem vai darba cimds ar gumijotu plaukstas daļu. Veikalu klāstā var atrast arī speciālus kaķu un suņu apmatojuma noņēmējus.
Segu un mājdzīvnieku guļvietu tīrīšana
Segas
-
Materiāla izvēle
Ja vilnas sega tiks piedzīta (caurausta) ar spalvām, to vairs pilnībā attīrīt nevarēs. Tāpēc tur, kur kaķis vai suns mēdz uzturēties, liec segas, ko vieglāk iztīrīt – gludas, sintētiskas vai ar sintētisku virsaudumu.
Mājdzīvnieku guļvietas
-
Pīts grozs, kartona vai plastmasas kaste
Vatētās, zoopreču veikalos iegādājamās mājdzīvnieka guļvietas izskatās komfortabli, bet iztīrīt tās tikpat kā nav iespējams. Bet kaķa un suņa gultiņa regulāri jātīra. Ja ne, tad gulta var kļūt par mājokli ne vien spalvām un netīrumiem, bet arī blusām, putekļu ērcītei un citiem mošķiem.
Mīluļa guļvietai izvēlies pītu grozu, kartona vai plastmasas kasti, kurā ieliec spilvenu, segu, rotaļlietu – visu, lai dzīvnieks justos omulīgi, mīksti un silti. Ārpusi viegli varēsi izmazgāt ar ūdeni, ziepēm un saulainā dienā izžāvēt, bet iekšpusi ielikt veļasmašīnā.
Atceries!
Regulāra mājdzīvnieka ķemmēšana būtiski samazinās dzīvojamās telpās izkritušo apmatojumu.