Sniega lāpstas
Ja iegādei pieejamas vairāk nekā 40 dažādas lāpstas, pirmajā mirklī var šķist – lāpstas paliek lāpstas. Tomēr tās var krietni atšķirties – par to liecina ne tikai cena, bet arī sajūta, ar šo rīku strādājot. Tāpat kā jebkuri darbarīki, arī lāpstas pieejamas dažādos izmēros.
«Sniega lāpstām kāta garums nav gluži tik svarīgs kā dārza lāpstām, ar kurām rokam zemi. Protams, ja kāts būs krietni par garu, tas var apgrūtināt darbu, taču ar sniega lāpstām sniegu drīzāk šķūrē nekā rok un cilā, un šķūrējot garāks kāts var izrādīties priekšrocība. Ne velti sniega stūmējiem ir garāki rokturi nekā sniega lāpstām,» stāsta Ingus Laumanis.
Viņš piebilst – ja ģimenē aug čakli palīgi, piemērota izmēra sniega lāpstu var atrast arī viņiem, jo veikalos pieejams arī īpašs sortiments bērniem.
Lāpstas pamatnei ir jāiztur slodze un berze, tāpēc kvalitatīvākās sniega lāpstas nereti arī maksā dārgi.
Lāpstas ar koka kātiem varbūt arī ir žanra klasika, un tās arī ir vislētākās, taču nav pasargātas no laikapstākļu bojājumiem un kaitēkļu uzbrukumiem. Ieteicams izvēlēties ilgmūžīgākus un arī svarā vieglākus risinājumus. Sniega lāpstas tiek izgatavotas arī no metāla, alumīnija vai kompozītmateriāla.
Visvieglākās ir alumīnija lāpstas, taču to rokturi var būt ļoti auksti un pieskārienam nepatīkami, tāpēc jāizvēlas tāda, kuras kātā iestrādāts gumijots materiāls ērtākai turēšanai.
Šī gada jaunums ir lāpstas ar teleskopiskiem kātiem. Tās ir sevišķi izdevīgas, jo ļauj mainīt roktura garumu, tādējādi ar vienu lāpstu ērti strādāt vairākiem ģimenes locekļiem, pat ja augumu atšķirības ir ievērojamas.