Atbild Saiva Pekuse, dārzniecības Neslinko dārzniece.
Paprika ir diezgan cimperlīga. Svarīgi arī, kur pirkti stādi, kādos apstākļos tie audzēti. Vispirms jāteic, ka pēc atsūtītajām fotogrāfijām grūti novērtēt, kas tieši tavai paprikai par kaiti. Lapa būtu jāfotografē ne tikai uz auga fona, bet no abām pusēm – arī no apakšas, kur mēdz mitināties kukaiņi. Atsevišķi jānobildē arī kāts. Ja augs ir ļoti bojāts, tad jāizrauj un jānofotografē arī sakņu sistēma. Jo vairāk informācijas, jo vieglāk saprast, kas ar augu notiek.
Spriežot pēc attēliem, rodas aizdomas, ka paprika varētu būt iestādīta par dziļu. Ja papriku iestāda dziļāk, nekā tā augusi, rodas dažādas problēmas, piemēram, agrā vīte, kurai raksturīgas arī melnas svītras uz auga kāta. Šī kaite diemžēl nav ārstējama, un augs lēnā garā aiziet bojā.
Izskatās arī, ka augsne ir sablīvējusies un mitra, kas paprikai nepatīk.
Arī tas varētu būt par iemeslu, kāpēc augam birst lapas. Svarīgi izvērtēt auga vajadzības atbilstoši laika apstākļiem. Daudzi stāsta, ka šogad augus laista tikpat, cik parasti, neņemot vērā, ka šis pavasaris ir auksts, zeme vēsa un augi mitrumu patērē mazāk. Taču vēsākā laikā vajadzētu laistīt mazāk un augsni uzirdināt.
Vēl lapu apakšpusē varētu būt tīklērces bojājumi. Tad vairāk skartās lapas nogriež ar šķērēm, bet mazāk skartās miglo ar NeemAzal vai citu mazdārziņos atļautu preparātu. To drīkst izmantot arī tad, ja līdzās paprikai atrodas augi, kas tiek lietoti uzturā. Tos apklāj ar papīru un pēc smidzināšanas ievēro ražotāja noteikto nogaidīšanas laiku – tas katram līdzeklim ir atšķirīgs, tāpēc uzmanīgi jāizlasa instrukcija.